Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu‘nun tanıtım toplantısında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nun yaptığı konuşma gündeme damga vurdu.

Bir yürek sızım var diyen Canan Kaftancıoğlu, konuşmasında ” bir yürek sızım var. Nedir bu yürek sızım. İstanul’un 39 İlçesinde sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla, eşit hizmet için, hak için, halk için mücadele eden belediye başkan adaylarımız var. Ve her biri seçimi kazandığında o ilçede sosyal demokrat belediyeciliğin nasıl olacağını gösterecekler. Buna hiç birimizin kuşkusu yoktur. Ve yine hepimizin bildiği gibi, İstanbul Büyük Şehir Belediye  Başkanı olduğunda, İstanbul ve İstanbullunun hak ettiği gibi yönetecek bir büyük şehir belediye başkan adayımız var. Oda kazanacak ve İstanbul nasıl sosyal demokrat bir belediyecilikle yönetildiğini hepimiz göreceğiz ve yaşayacağız.

Gelelim yürek sızıma

Bir Yürek sızım var dedim. Oda şu. Bizim İstanbul’da Eyüpsultan’da olduğu gibi, kazandığında bu işi çok iyi yapacak ve çok iyi başaracak KADIN belediye başkan adaylarımız da vardı. Ancak ne yazık ki kadın belediye başkan adaylarımız ne yazık ki adaylaşamadılar. Bu benim YÜREK SIZIM’dır.

Bu yürek sızım ne zaman tedavi olacak. Biz yani siz 31 Mart akşamı İstanbul’a bir tane KADIN belediye başkanı hediye ettiğimizde, kadınlarında en az erkekler kadar hatta daha fazla nasıl belediye başkanı olduğunu gösterdiğimizde, YÜREK SIZIM tedavi olmuş olur” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir