Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, bugün yaptığı basın açıklamasında meydan okudu.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, bugün yaptığı basın açıklamasında meydan okudu.

Emel Bilenoğlu, CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi adayı Mehmet Selamet’in, istifası sonrasında yaşanan gelişmelerin ardından bugün Göktürk Mahalle Temsilciliğinde Meclis Üyeleriyle birlikte bir basın açıklaması yaptı.  Emel Bilenoğlu,” Adaylığına seçildiğim ilk günden beri bir kadın olarak siyasetteki keskin, uzlaşmacı olmayan, kavgacı kaba dilin yerine anlayış temelli, sevgi ve saygıya dayalı bir siyaset dilini tüm çalışmalarımda kendime destur edindim, özellikle Eyüpsultan ilçesinin taşıdığı değerlere ve kültürüne bu dilin hiç uygun olmadığını yine sizler önünde açıklamıştım.” diyerek yaptığı basın açıklaması sonrasında Basının sorularına cevap verdi.

Basın mensuplarının, “Mehmet Selamet’in istifası sonrası başka Meclis Üyelerinize teklif geldi mi? geldi ise hangi meclis üyesine geldi ?” sorusuna, Emel BİLENOĞLU, “böyle girişimler içinde olduklarını sadece söyleye bilirim. ancak bu saatten sonra hiç bir arkadaşımızı bu mücadeleden koparamayacaklar” dedi

Basın Mensubunun ” Sayın Bilenoğlu, son üç yerel ve genel seçim dönemine baktığımızda AKP Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan, genellikle Eyüpsultan’a bir sefer gelirdi. bu yerel seçimler için Eyüpsultan ziyaretini iki’ye çıkardığını görüyoruz. bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna  Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel BİLENOĞLU,” bu kazanacağımızın en belirgin işaretidir. Birde kendi aramızda bu duruma verdiğimiz espirilibir cevabımız var oda şudur. Eyüpsultan Belediye Başkanlığına bir kadın aday olunca sayın Erdoğan’da incelik gösterip iki kere gelmeyi düşünmüştür” ifadelerini kullandı.

Yapılan basın açıklaması ardından Emel BİLENOĞLU, Basın aracılığıyla Cumhur İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz KÖKEN’e bir çağrıda bulundu. Emel BİLENOĞLU, “istediği zaman istediği yerde kendisi ile Basın Mensuplarının önünde Eyüpsultan’ı ve Projeleri konuşmaya hazırım vede kendisini de davet ediyorum” dedi.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel BİLENOĞLU’nun yapmış olduğu basın açıklamasının tam metni. 

Değerli Yol Arkadaşlarım, Değerli Basın mensupları

Eyüpsultan Belediye Başkan Adaylığına seçildiğim ilk günden beri bir kadın olarak siyasetteki keskin, uzlaşmacı olmayan, kavgacı kaba dilin yerine anlayış temelli, sevgi ve saygıya dayalı bir siyaset dilini tüm çalışmalarımda kendime destür edindiğimi, özellikle Eyüpsultan ilçesinin taşıdığı değerlere ve kültürüne bu dilin hiç uygun olmadığını yine sizler önünde açıklamıştım. Bugün geldiğimizi noktada bu dilin, bir kadın olmanın, yaklaşımlarımızın halk nezdinde büyük ilgi gördüğünü ve siyasette bu dile ve bir kadına hiçte alışık olmayanları fazlasıyla korkuttuğunu görüyorum.

Bu korku sonucunda da panik bir şekilde, siyaset etiğinden uzak bazı yolların seçilip, uygulanmaya çalışıldığını görüyorum. Bu çabaların rakibini zayıflatacağını düşünerek rakibinin meclis üyesi adaylarına telkin, baskı ve çeşitli vaadlerle vazgeçirmeye uğraşmaya varan bir noktaya geldiğini görüyorum. Ancak bu çabalar ben ve burda bulunan meclis üyesi adayı arkadaşlarımızın çıktığımız yolda ne kadar doğru bir duruş sergilediğimizi ve bu yolumuzun bizi başarıya ulaştıracağını görüyoruz.

Bizler bugün burda birbirine kenetlenmiş bir ekip olarak bir söz veriyoruz;

“BİZ SİYASİ OYUNLARIN BİR PARÇASI OLMAYACAĞIZ, BU KİRLİ OYUNLARA ALET OLMAYACAĞIZ! SİYASETTE FARKLILIKLARIMIZI ORTAYA ÇIKARAN DEĞİL FARKLILIKLARIMIZI ZENGİNLİK OLARAK GÖREN VE HERKESE EŞİT HİZMET GÖTÜRMEYİ KENDİNE İLKE EDİNMİŞ SİYASETÇİLER OLARAK SİZE SÖZ VERİYORUZ BAŞARACAĞIZ VE EYÜPSULTAN’A KÖKLERİNDEN GELEN SEVGİ DİLİNİ HAKİM KILACAĞIZ. “

Son olarak bizim siyasetteki bu görüşümüzü, duruşumuzu ve ilkemizi kendi ile bağdaştıramıyanlar ayrılıp kendi yollarına gitmeleri hepimiz adına, geleceğin Eyüpsultan’ı adına bir şans olmuştur. Çünkü bizler, inandığı yolda yürümeyi kendine hayat felsefesi edinmiş, idealleri, inançları ve partisi uğruna mücadelesinden asla taviz vermeyenleriz. Pir Sultan Abdal’ın felsefesini destur edinip “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyenleriz biz! Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri olarak bizler çok köklü, gelenekleri olan birbirine bağlı bir aileyiz.

Rumelili yoldaşlarım, kardeşlerim ihaneti de ihanetçiyi de çok iyi bilirler çünkü bu ülkenin topraklarına güneş 1881 yılında Rumeli’den, Selanik’ten doğdu. Rumelili kardeşlerimin iradesine kimse ipotek koyamaz onlar kendi iradeleriyle kendi yürekleriyle tercihlerini yaparlar.

Söylediğimiz sloganın tam da yerini bulduğu bir süreci yaşıyoruz:

“Artık Eyüpsultan’da aile olma zamanı”

Tüm hızımızla, var gücümüzle Mart’ın sonundaki bahara koşmaya devam ediyoruz.

Eyüpsultanımızı çok seviyorum ve sonsuz saygılarımı sunuyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir