İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir kız çocuğu cinsel istismar sonucu yoğun bakımda tedavi görüyor.

Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Eyüpsultan ilçesinin Karadolap mahallesinde de yapılan cinsel istismara karşı tepkiler vardı. Mahalle sakinleri olayı protesto ederken, devlet yetkilerinin yaşanan bu ve benzeri vak’alara karşın tutunduğu etkisiz tavır’a karşıda tepkilerini dile getirdiler.

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir kız çocuğu, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından cinsel istismara uğradı. Baygın halde bulunan küçük çocuğun yoğun bakımda tedavi edildiği belirtiliyor.

Olayın, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde Salı öğlen saatlerinde meydana geldiği belirtiliyor. Cinsel saldırının kimliği henüz belirlenmeyen bir kişi tarafından gerçekleştirdiği aktarılıyor.

Alibeyköy Demokratik kitle örgütlerinin çağrısı ile toplanan mahalle sakinleri, Karadolap Mahallesinden Başlayarak Akşemsettin Mahallesine kadar bir yürüyüş düzenleyerek olayı protesto ettiler.

Çocuk istismarı raporu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Mart ayı raporuna göre Türkiye’de çocuklara yönelik cinsel şiddet ve istismar sürüyor. Raporda Türkiye’nin farklı kentlerinden cinsel istismar vakaları not edilerek, yasal süreç hakkında bilgi verildi.

Raporda Osmaniye’de 11 kişinin 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Olaya göz yumdukları ileri sürülen çocuğun anne babasının gözaltına alındığı aktarıldı. Rapora göre İzmir’de 15 yaşındaki F.A. babası 32 yaşındaki M.A. tarafından 2014 ve 2015 yıllarında cinsel istismara uğradı. Babanın tutuksuz yargılandığı belirtildi.

Erzurum’da dayısı tarafından cinsel şiddet gören 15 yaşındaki N.N.’nin davası da raporda yer aldı. Saldırgana 67 yıl 6 ay hapis cezası verildiği, yasa gereği cezanın 30 yıla düşürüldüğü aktarıldı. Giresun’da evinde ölü bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan vakası da raporda bulunuyor. Rabia Naz’ın ölümünün kanıtlar incelenmeden intihar denilerek üstünün kapatıldığı belirtildi. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde, öğrencilerine yönelik cinsel istismarla suçlanan öğretmenin davası da raporda yer aldı. Öğretmenin, lise öğrencisi Eylül hakkında “terörist” diyerek siyasi bir tablo çizmeye çalıştığı aktarıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir