Türkiye’de siyaset; genellikle yapılan seçim öncesi vatandaşları hatırlayan, seçilmeleri durumunda kendilerine hizmet getirme vaadinde bulunan, seçimin bitmesiyle bir daha o sokaklara girmeyen siyasetçi profillerinin olduğu bir siyasi mezarlıktır adeta.

Seçimi kaybettikten sonra kendilerini uzun zaman ortalardan kaybolan siyasiler ile seçimi kazandıktan sonra köprüyü geçtik felsefesi güden siyasileri ülkemizde görmek çokça mümkündür.

31 Mart yerel seçimleri, tüm Türkiye’de olduğu gibi Eyüpsultan ilçesinde de heyecanın hat safhada yaşandığı seçimlerden biri oldu.

Millet İttifakı adına Eyüpsultan’da Belediye Başkan adayı olan Emel Bilenoğlu, bu güne kadar yapılmamış bir siyasi anlayışa imza atarak, buda yapıla biliniyormuş sözünü hatırlattı.

31 Mart yerel seçimler öncesi halkla bir araya gelen Emel Bilenoğlu, seçimi kaybetmiş olmasına rağmen kendisine destek veren vatandaşları, esnafı unutmadığını, her şeyin seçimlere kadar olmadığını göstermek adına bir ilki başlatarak esnaf ve vatandaşlarla yeniden bir araya gelmek adına ziyaretlere başladı.

31 Martta yapılan yerel seçimleri az bir oy farkıyla kaybeden Emel Bilenoğlu, seçimi kaybettikten sonra ortalardan kaybolan siyasetçilerin dışında bir anlayışla yine alanlara döndü. Seçim öncesi ziyaret ettiği tüm kesimlere yeni bir ziyaret başlatan Emel Bilenoğlu, “ ben sadece oy istemek adına, seçilene kadar halkla birlikte olan, görülen bir siyasetçi olmadım olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Seçim arifesinde vatandaşları ziyaret etmek siyasetin doğasında var. Hatta siyasilere vatandaş tarafından en çok yapılan eleştiri,  “seçim dönemi dışında sizi burada göremiyoruz. Seçildikten sonra halkı unutuyorsunuz” eleştirisidir.

Türkiye’de seçimleri kazanan siyasilerin bile teşekkür ziyareti yapmadıkları bir siyasi atmosferde, Emel Bilenoğlu, kaybettiği seçimin hemen sonrasında vatandaş ve esnafı ziyareti, yeni bir siyasi anlayışının doğması için ilk adım olarak görülüyor.

Emel Bilenoğlu, bugün Eyüpsultan merkezinde başlattığı ziyaretlerine tüm Eyüpsultan’da devam ettireceğini, bunu ilk olsun diye yapmadığını, bunu bir anlayış olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Emel Bilenoğlu’nun başlattığı ve siyasette bir ilk olarak görülen bu ziyaretleri Eyüpsultan’da siyasetin etkin simalarına sorduk. Yapılan geri ziyaretlerinin doğru bir anlayış olduğunu, sadece seçim döneminde gelen biri olmadığını ifade etmenin en güzel yolu olduğunu, yerel seçimlerin matematiksel sonuç gerçeğiyle birlikte geleceğe yönelik siyasette var olacağının işareti olarak ta belirtmenin bir işareti olarak değerlendirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir