Kadına ve çocuğa yapılan şiddet, istismar hatta cinayetler Türkiye’de neredeyse kanıksanmış bir hal aldı.

Toplumun bir kesimi bu vak’alara karşı tepkisini ortaya koyarken, devlet yetkililerinin bu konuda duyarsız tavırlarından kaynaklı bir kabullenmişlik toplumun diğer kapsamında bir karşılık doğurduğu gerçeği var.

Küçükçemece’de yaşanan son hadise bardağın taştığı bir durum yarattı. dört yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan cinsel istismar (TECAVÜZ) tüm ülkede tepkilerin çığ gibi yükselmesine sebep oldu. Bu yaşanan olaya teki gösteren vatandaşlar bunun son olmayacağını, yasaların bu konuda canileri teşvik ettiğini söylüyorlar.

Eyüpsultan İlçesi Akşemsettin Mahalle esnafı Küçükçekmece’de dört yaşındaki kız çocuğuna yapılan cinsel istismara karşı sessiz kalmadılar. Esnaflar bir araya gelerek bugün saat 11.00  – 12.00 arası kepenk kapatarak yaşananlara sessiz kalmadıklarını gösterdiler.

Ülkede yaşanan ekonomik durgunluk sebebiyle çoğu zaman siftah yapmadan kepenk kapatan Akşemsettin esnafı, “söz konusu çocuklarımızsa tüm gün kepenk kapatmaya hazırız” dedi.  Cengiz Topel Caddesinde düdüklerini çalarak vatandaşı duyarlılığa, devleti göreve çağıran esnaflar daha sonra yaptıkları basın açıklamasıyla dağıldılar.

 

  

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir