Zamana ve bulundukların yerin meşrebine göre söylem ve eylemde bulunmak, günü kurtarmak adına siyaset yapan kimi kurnaz siyasetçilerin çokta yaptığı bir iştir.

Kendilerine paye çıkarmak adına emek ve emekçiler üzerinde rant devşiren onlarca siyasetçiye hepimiz tanık olmuşuzdur. Bu gibi insanlar özellikle seçim öncesinde hak arayan emekçileri ziyaret ederek gündem yaratır ve seçim sonrası ortadan kaybolurlar.

Tıpkı 31 Mart Yerel Seçimler öncesi Uzel işçileriyle dayanışma eylemlerine katılan, yüksek perdeden söylemlerde bulunan, yerel seçimlerin sonunda ortadan kaybolan onlarca siyasetçinin yaptığı gibi.

Yerel seçimler sonrasında geçen 4 pazar nöbetine seçimler öncesi boy gösteren siyasetçilerden sadece biri olan Emel BİLENOĞLU sözünü tutup her pazar günü Uzel işçileriyle dayanışma içinde yer alıyor.

Emel BİLENOĞLU’nun “söylediğimi yaparım, yapacağımı söylerim. benim siyaset anlayışım budur” ifadelerini doğrulayan bir anlayışla siyasetini devam ettirmesi, taraflı  tarafsız herkesçe taktir edilmesi gerekir.

31 Mart Yerel seçimler öncesinde resim veren tatlı su kurnazı siyasetçileri başta olmak üzere şimdi her kesin  Uzel işçileriyle dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz.

Unutmayın, 10 yıldır süren davanın sonuçlanmasını bekleyen ve haklarını talep eden  Uzel emekçileri 31 mart yerel seçimlerinden sonrada her pazar günü nöbetlerine devam ediyorlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir