Güzel yurdumun güzel insanları ülkedeki ekonomik krizin acılarıyla boğuştuğu bir dönemde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin harcamalarına ilişkin çıkan haberler üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN “ Türkiye’nin vitrini Cumhurbaşkanlığı’nın itibarında tasarruf olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Deniz SEVÜK
32. Gün Haber

Güzel yurdumun güzel insanları ülkedeki ekonomik krizin acılarıyla boğuştuğu bir dönemde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin harcamalarına ilişkin çıkan haberler üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN “ Türkiye’nin vitrini Cumhurbaşkanlığı’nın itibarında tasarruf olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı’nın bu savunması bizlere “ayranım yok içmeye tahtırevanla gidiyor……..” Atasözünü hatırlatmıştı.

Yukarıdaki yaptığımız giriş kahı okuduğunuzda ne alaka diye bilirsiniz. Birkaç yıl önce yaşanmış hadiselerin bugün temcit pilavı misali ısıtıp ısıtıp önünüze koyduğumuzu da düşüne bilirsiniz.

O zaman asıl konumuza gelelim.

31 Mart yerel seçimleri sonrası, Eyüpsultan Belediye Başkanı, bu güne kadar ki süre zarfında, Belediye Meclisi’nde iki ayrı seferde toplam 38 milyon, eski parayla 38 trilyonluk borçlanma yetkisi aldı.

Belediye Başkanı Deniz Köken, bununla da yetinmeyip, mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesine ait bazı taşınmazların da satışı için yetki altı. Gerekçesi de kasada paranın kalmaması, yapılacak hizmetler için paraya ihtiyaç olması olarak açıklandı.

En son, 07.10.2019 tarihideki Belediye Meclis oturumunda da borçların yeniden yapılandırılması adına, 38 milyonluk yeni bir borçlanma yetkisi istendi.

Eyüpsultan Belediyesinin durumu hal böyleyken, binlerce metrekare üzerinde kurulmuş bir belediye hizmet binası varken, biz sosyal medyada Belediye Başkanı’nı ve Eyüpsultan Belediye Meclis üyelerini (CHP, İYİ Parti ve MHP gurupları dahil) tam kadro Bolu’da otelde istişare toplantısı kampında görüyoruz.

Eyüpsultan ilçesinde kurulan tanzim satış çadırlarının önünde saatlerce bekleyip, iki kilo soğan alan binlerce vatandaşın kendisine yaptığı tasarrufu düşündüğümüzde, yapılan bu harcamayı toplum adına zul görüyorum.

Eyüpsulatan sınırları içinde istişare toplantısı yapılacak mekan kısıtlılığı, eşofman giyip de spor yapma alanı ve Erik dalı gevrektir parçası eşliğinde Ankara misketi oyununun oynanacağı alan sıkıntısı varsa bu istişare toplantısını Bolu’da yapabilirsiniz.

Lakin bildiğimiz kadarıyla birçok spor kulübü, Eyüpsultan sınırları içinde yer alan Göktürk ve Kemerburgaz’a gelip kamp yapıyor. Demek ki istişare toplantısı yapılacak belediye hizmet binası ve eşofman giyilip spor yapılacak alanları mevcut bir ilçemiz var.

Çok alakasız gözüküyor olsa da buradan CHP Meclis gurubuna da seslenmek isterim.

Meclis üyesi olduğunuz Eyüpsultan Belediyesinin Belediye Başkanı’nın bağlı bulunduğu partinin, partili Cumhurbaşkanı tarafından siyaset tarihinde hiç kullanılmamış ve az buçuk siyaset etiği taşıyan hiç kimsenin de bundan sonra kullanmayacağı sözlerle (sana o kemik düşmez) partinizin Genel Başkanına hakaret edilmişti.

Ve yine iktidarın küçük ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı tarafından yapılan açıklamada da, Genel Başkanınız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun YÜCE DİVANDA yargılanması gerektiği belirtilmişti.

İstişare ve uzlaşı kültüründen bu kadar uzak siyasi partilerin, Eyüpsultan temsilcileri ile yaptığınız istişareyi bizde merak ettik.

Eyüpsultan Belediye Başkanı’nın hemen hemen her ay borçlanma yetkisi talep ettiği meclis oturumlarından sonra, Bolu’da özel otelde yapılan kamp bize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı. Ne demişti Cumhurbaşkanı, “Türkiye’nin vitrini Cumhurbaşkanlığı’nın itibarında tasarruf olmaz”

Demek ki neymiş? Eyüpsultan’ın  vitrini olan, Belediye itibarında tasarruf olmaz.

İyi itibarlar, iyi istişareler.

Deniz SEVÜK

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir