Eyüpsultan Belediyesi’nde işler iyi gitmiyor. altı ay içinde yıllık bütçeyi bitiren üstüne 20 milyonluk borçlanma yetkisi alan Belediye Başkanı şimdide taşınmazları bir bir satıyor.

Eyüpsultan Belediye Meclisi 8. dönem 1. Toplantı dönemi 2. oturumu, 04.07.2018 Perşembe günü Belediye Meclis salonunda yapıldı.  Belediye Meclis toplantısına, Emniyettepe ve Üçşehitler mahalleleri sınırları içinde yer alan taşınmazları satış yetkisi talebi gündem oldu.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün talebi üzerine Hukuk ve İmar Ortak Komisyonun da görüşülen ve CHP’nin Komisyon üyelerinin ret oyuna karşın oy çokluğu ile meclis gündemine gelen rapor, Belediye Meclisinde de CHP’nin ret oyuna karşın, AKP ve MHP Belediye Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile mecliste geçti.

Eyüpsultan Belediyesine ait taşınmazları satmak için, Belediye Başkanı’na satış yetkisinin verilmesi talebi ile ilgili olarak, CHP Grubu adına söz alan Ali Haydar İŞKAR, meclis konuşmasında ” Sayın başkan tabiki bu meclis bu konuda yetkisini kullanacaktır ama, Lakin, geçen oturumda borçlanma yetkisi geldi bu oturumda hemen arsa satışları geldi. şunu beyan etmek isterim ki, Eyüpsultan Belediyesinin taşınmazlarının satıla satıla gidilemeyeceğini belirtmek istiyorum. Belediye bütçesinin daha verimli kullanılması ve israfın önüne geçildiğinde de bu tarz satışların olmayacağını ve taşınmazlarında belediyemiz kaynaklarında kalacağını belirtmek istiyorum” dedi.

Eyüpsultan bütçesinin yıl ortasında tükenmesi, Haziran Ayı Meclis Toplantısında Belediye Başkanı Deniz KÖKEN‘e 20 Milyonluk borçlanma yetkisinin verilmesinin ardından, Emniyettepe Mahallesi sınırları içinde yer alan 624 ada 11 parsel ile Üçşehitler Mahallesi sınırları içinde yer alan 931 ada 24 parselin satış yetkisinin belediye başkanına verilmesi daha çok tartışılacak gibi gözüküyor.

Kamuoyu adına, Belediye Başkanı Deniz KÖKEN’e soruyoruz.

  1.  Belediye bütçesinin her gün açık vermesi kısa dönem de olsa kendi yönetiminin bir eksikliği mi? yoksa önceki dönemden gelen kötü yönetimin yansımaları mı?
  2. Haziran ayı içinde kendisine verilen, 20 Milyonluk borçlanma yetkisi ile Temmuz döneminde Emniyettepe ve Üçşehitler Mahallelerinde bulunan, Eyüpsultan Belediyesinin taşınmazlarının satış yetkisi yetecek mi? yoksa daha neyi veya neleri satacaksınız?

32. Gün Haber.

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir