Atatürkçü Düşünce Derneği, ADD’den Görkemli 29 Ekim Fener Alayı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Eyüpsultan şubesi tarafınca geleneksel olarak her yıl düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı etkinliği, Bu yılda görkemli geçti.

Çırçır Mahallesindeki İtfaiye önünde toplanan kalabalık, ellerindeki meşale ve Bayraklarla fener alayı yürüyüşüne geçtiler.

Çok sayıda Cumhuriyet sevdalısının katılımı ile gerçekleşen fener alayı, Parseller Spor Kulübü önünde yapılan basın açıklamasıyla son buldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Eyüpsultan Şube Başkanı Filiz Tunç Yıldırım’ın tarafından okunan basın açıklaması;

“Bundan 100 yıl önce Mustafa Kemal’in tutuşturduğu meş’alenin, elden ele, gönülden gönüle dolaşmasıdır; zor ve uzun bir sürecin sonucudur CUMHURİYET.

Milletimizin her bir ferdinin cesaretidir,inancıdır, kararıdır, uğruna ölünesi vatanıdır CUMHURİYET.

Emperyalist oyunları görmek, anlamak ve bu oyunları bozmaktır, sözde değil özde milli olmaktır CUMHURİYET Akıldır, bilimdir, çağdaşlıktır; çocuklarımızın mutlu yarınlarıdır, kadın ve erkeğin el ele koştuğu hedeftir CUMHURİYET.

29 Ekim 1923 tam bağımsızlığın kendisidir. Bunu dünyaya ilan ettiğimiz gündür. Eşitliktir, kardeşliktir, laikliğin teminatıdır CUMHURİYET.
Cumhuriyet aldığımız nefestir, kimsesizlerin kimsesidir….
Biz çok sesli ve çok renkli bir ülkeyiz. Ama asla ayrışamayız. Söz konusu vatan olursa Cumhuriyet değerlerinde hemen birleşiriz. Bunu kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.
Başta ulusal kurtuluşumuz için canla başla mücadele etmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyoruz.

Emperyalizme karşı elde ettiğimiz büyük Zafer varoluşumuzun en büyük Bayramı CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 96. yılı kutlu olsun.
YAŞASIN DEMOKRASİ, YAŞASIN CUMHURİYET”

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir