AĞA KİM? PAŞA KİM?

“Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganıyla 23 Haziran seçimlerine hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisinde, işler aslında çokta güzel gidiyor söylenemez. İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yarattığı sinerji ve sokaklardaki vatandaşlardan kendisine olumlu yönde gelen geri bildirimler maalesef ki perdenin arkasının pekte dikkate alınmamasına sebebiyet vermektedir.

31 Mart öncesi aday adaylığı süresinde başlayan ve daha sonra özellikle belediye meclis üye listelerinin hazırlanması aşamasında tavan yapan parti içi kutuplaşma 23 Haziran seçimlerine giden yolda ışık olan “her şey çok güzel olacak” söylemine maalesef ki zarar verecek gibi gözüküyor.

Genel Merkez ve İl Başkanlığına yakın kaynaklardan gelen bilgilere bakıldığında, özellikle seçimlerin kaybedildiği ilçelerde, şikâyetlerin hat safhada olduğunu görüyoruz. Her ne kadar Genel Merkez bu şikâyetlere 23 Haziran seçimlerine kadar kulaklarını tıkanmış olsa da ilçeler bazında parti içinde ciddi bir tartışmanın olduğu bir gerçektir.

Ekrem İMAMOĞLU’nun nevi şahsına münhasır olan ve İstanbul’la sınırlı kalmayıp gün geçtikçe Türkiye’yi saran heyecan ve değişim rüzgarı ile 23 Haziran günü yazılacak başarı hikayesinde, kendisine paye biçmek isteyenler çoktan alanlarda rol çalmaya başlamış durumdalar.

“Kontrolsüz güç güç değildir” gerçeğiyle hareket etmeyen, burada ben (ağayım) yetkiliyim ben ne dersem o olur, egosuyla hareket edenlerin, 23 Haziran sürecine zarar verdiklerini görmemek adına kararlılar.

İsraf belediyeciliğinin son bulması için, Ekrem İmamoğlu’nun 16 günlük kısa belediye başkanlığında, su ve öğrencilerin ulaşım bedelleri konusunda yaptığı başarılı yönetim başta olmak üzere, belediye meclis gündemini canlı yayınlama politikası ile yaratmaya çalıştığı şeffaf belediyecilik için verilen gayret ve de beklenti ortada dururken, sayıları az lakin sürece verecekleri zararın etkileri çok olan, parti içi kısır kutuplaşmanın son bulması gerekir. İlçelerde yaşanan şimdilik çıban olan bu durumun kansere dönüşmeden, İl Başkanlığı veya Genel Merkezin gerekirse 23 Haziran öncesi neşter vurması elzemdir.

Unutulmamalı ki…

16 Milyonluk İstanbul seçmeni ve İstanbul’a gözünü çeviren ve 23 Haziran günü her şeyin güzel olmasını bekleyen milyonlarca ülke vatandaşının beklentisi, sayıları üç ile beşi geçmeye egoisttin beklentisinden daha önemlidir.

32. Gün Haber /Deniz SEVÜK

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir