AK Parti’de Eyüpsultan’da Cevdet YILDIZ, Aday Adayı Oldu

Yerel seçimlere doğru partilerdeki aday adaylık yarışı hız kazandı. Cevdet YILDIZ, Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkanlığına adaylık dosyasını, İlçe Başkanı, Adem KOÇYİĞİT’e teslim etti.

İlçe Başkalığına, kalabalık olarak gelen Cevdet Yıldız, seçim döneminde GÖNÜL İTTİFAKI sloganıyla alanlarda olmak ve AK Parti’nin, zaferlerine yeni bir seçim zaferi eklemek adına aday adayıyım dedi. Bu saatten sonra taktir, İlçe Başkanım da, taktir, İl Başkanım da ve en önemlisi taktir Reisimiz dedir.

Eyüpsultan Camisinde kıldığı öğle namazının ardında, aralarında Ziya Purde, Ahmet Malatyalı, Lokman Çelik, Vahit Olgun‘unda bulunduğu kalabalıkla ilçe başkanlığına geçen Cevdet YILDIZ,  aday adaylık dosyasını ilçe başkanlığa sundu.

Eyüpsultan Meydanında Cevdet Yıldız’a destek vermek adına gelen Ahmet Malatyalı, basına yaptığı açıklamada, “Basınımızın değerli temsilcileri bu gün neden buradayız ? Değerli dava arkadaşımız Cevdet Yıldız’ın Eyüpsultan Belediye Başkanlığına Aday adaylık açıklaması dolayısı ile buradayız. Kendisini canı gönülden destekliyoruz inanıyoruz ki bu bayrak yarışını Cevdet Yıldız arkadaşımız devir alacaktır ve Eyüpsultan ilçemize önemli hizmetler sunacaktır. Biz buradan Gönüllerin ittifakını yaparak yolumuza çıkıyoruz. Cevdet Yıldız arkadaşımıza çıkmış olduğu bu kutsal davada yapacağı çalışmalar da başarılar diler ve sonuna kadar yanındayız” dedi.

Cevdet Yıldız, yaptığı açıklamada, ” Basınımızın değerli temsilcileri destek için gelen dava arkadaşlarım öncelikle hepinize geldiğiniz ve destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Bu gün itibari ile, AK-Parti’den Eyüpsultan Belediye Başkan Adaylığına talibim. Bu sebeple, İlçe Başkanlığımıza giderek aday adaylık ile ilgili belgelerimizi sunacağız. 1994 Yılında gönüllere girerek başladığımız Belediye yönetimine görev bayrağını devir almak üzere yola çıktım. Bu güne kadar gönül belediyeciliği yapan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Değerli arkadaşlar herkes oy artırmak için bir biri ile ittifak yaparken biz buraya gönüllerde ittifak yaparak geldik gönül belediyeciliği yapacağız. Belediyenin rutin işleri zaten yapılıyor bunlar asli görevler biz gönüllere belediyecilik yapacağız” dedi

Cevdet Yıldız Kimdir:

15.09.1966 yılında Tokat’ta doğumlu olan Cevdet YILDIZ, kendisini böyle tanıttı.

“1970 yılından itibaren İstanbul Eyüpsultan ilçesinde yaşamaktayım, Evli ve dört çocuk babasıyım.

İlk öğrenimimi Eyüpsultan Rami İlkokulunda, Orta ve Liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladım. (1979–1986). 1986 yılında Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve İl Skm’ de aktif olarak siyasi çalışmalara başladım, Üniversite öğrenimimi Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladım (1987–1992) , Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yaptım.

Mezun olduğum 1992 yılında Tekirdağ Çorlu Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen olarak göreve başladım.
(1992–1994)Yaklaşık iki yıl sürdürmüş olduğum öğretmenlik görevim esnasında Milli Gençlik Vakfı Çorlu
İlçe Başkanlığı yaptım, 1994 yılı Mahalli İdareler seçiminden sonra kısa dönem olarak vatani görevimi
yerine getirdim, 1995 yılında öğretmenlik görevimden istifa ederek İlim Yayma Cemiyeti Bünyesindeki İstanbul İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdunda Yurt Müdürü olarak göreve başladım.

İlim Yayma Cemiyetindeki bu görevimle birlikte 1995–1998 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı
Eyüpsultan İlçe Başkanlığı ve İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Refah Partisi Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolları
Başkanlığı, Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Refah Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl yönetim
Kurulu üyeliği ve Fazilet Partisinin kuruluş aşamasında Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu görevlerinde
bulundum.

1998 yılında İlim Yayma Cemiyeti İstanbul İmam Hatip Lisesi Yurt Müdürlüğü görevimden ayrılarak
Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’nda İşletme ve İştirakler Müdürü olarak göreve başladım.

Sırasıyla; Vasıta Atölye ve Garajlar Müdürü, Emlak İstimlâk Müdürü, Temizlik İşleri Müdürü, Zabıta Müdürü ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptım.

Görevlerim esnasında Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen Sendikasının Belediye Temsilciliği ve Genel Merkez üst kurul Üyeliği görevlerinde bulundum ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında (Kızılay, Bem-Bir-Sen, Eyüp Spor, İlim Yayma Cemiyeti, Eyüp Musıki Vakfı, çeşitli Hemşehri dernekleri vb.) üye ve yönetici olarak görevlerde bulundum.

29 Mart 2009 Mahalli idareler seçimleri dolaysıyla, yürütmekte olduğum zabıta müdürlüğü görevinden
istifa ederek, Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı olarak siyasi çalışmalarda bulundum, Aday
adaylığı sürecinden sonra tekrar Zabıta Müdürlüğü görevime döndüm.

Halen Eyüpsultan Belediyesi Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmakta olan, Cevdet YILDIZ “ Bugüne kadar edinmiş olduğum bilgi, birikim ve tecrübemle, Belediyeyi ve Belediyeciliği bilen,ilçemizin sorunlarını ve çözümlerini bilen bir Eyüpsultanlı olarak, Eyüpsultan’lılara hiçbir ayrım yapmadan,tüm kesimleri kucaklayarak ve bir araya getirerek, en güzel şekilde hizmet etmek ve hizmetkar olmak için, Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli seçimler dolaysıyla AK PARTİ EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI’na talip olmaktayım” dedi. 32.Gün Haber

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir