AKP SANA NE VAAT ETTİ?

Güneş Motel hikayesi tarihteki yerini korurken, benzeri transferler hep oldu ve olmaya da devam edecek.

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday olamayan çoğu siyasetçi ya istifa etti ya da intikam hırsıyla başka partilere geçtiler. Bu geçiş kervanından en çok etkilenen parti kuşkusuz ki CHP oldu.

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde DSP’de aday olanların tamamına yakını CHP’den istifa edenlerden oluşuyor. Ekonomik olarak iktidar tarafından bu geçişlerin finanse edildiği maalesef ki gerçektir.

Eyüpsultan’da yerel seçimler öncesi siyaset kazanı kaynıyor dersek yeridir. Yerel seçimler öncesi meclis üyeliği sıralarından kaynaklı istifalar veya özel sebeplerden kaynaklı istifalar oldu. İstifa eden çoğu kişi listelerden istifa etti lakin parti için çalışmalarına ara veremeden devam etti. Bu duruma gösterilecek en iyi örnek meclis üyeliğinden istifa edip, seçim çalışmalarının tamamına yakınında var gücüyle çalışan M. Ali SEVİM’dir.

CHP Eyüpsultan’da son istifa eden isim Mehmet SELAMET oldu. Seçilebilinir bir yerde olmasına rağmen Mehmet SELAMET’İN istifası akıllara birçok soru işaretini de getirdi. Hiçbir sebep ortada yokken, listedeki konumu seçilmesi için bir engel teşkil etmemişken, istifa ediyor olması tuhaflıklar zincirinin başlangıcı mı olacak. Mehmet Selamet, listelerden istifa etmekle kalmayıp, partiden de istifa etti. Mehmet Selamet’in istifa ettiği gün törenle AKP’ye geçmesi ve rozet takması Güneş Motel transferini olarak konuşuldu.

AKP’nin Eyüpsultan’ı kaybetmemek için özel bir çalışma içinde olduğu biliniyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçim döneminde Eyüpsultan’a iki kere geliyor olması durumun AKP açısında çokta iyi olmadığını gösteriyor.

Şimdi yanıtını bekleyen soruları millet adına Mehmet Selamet’e biz soralım.

  1. Yıllardır CHP’li Mehmet Selamet olan siz ne odluda istifa ettiniz ve neden AKP’ye geçtin?
  2. Son birkaç gündür çıkan söylentilerde AKP’ye transfer edilmek istenen bazı meclis üyelerinin aranıp “rozetinizi R.Tayyip Erdoğan takacak” deniliyordu sizde bu şekilde arandınız mı?
  3. CHP’den aday adayı olurken sorun yoktu. Aday olduğunuzda sorun yoktu. Son iki günde sorun olan ve sizi AKP’ye götüren durum neydi?
  4. Listeler kapanmışken, daha ön sıralara gelme durumunuz ortada yokken AKP’ye siyasi aşkla mı yoksa tamamen duygusallıkla mı geçtiniz?

Bu soruların cevabı kamuoyunda cevabı merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir