Akşemsettin Mahallesindeki Son Yeşil Alan da Gitti!

AKP tarafından yönetilen Eyüpsultan Belediyesi, İnşaat odaklı yönetim tarzına bu yeni dönemde de devam ediyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2020-01-15-at-21.33.17-2.jpeg

Eyüpsultan sınırları içerisinde neredeyse yeşil alan bırakmayan AKP son olarak Akşemsettin Mahallesi girişinde bulunan kalan tek yeşil alana da göz dikmiş durumda…

AKP’nin yıllardır yaptığı gibi boş bulduğu her yeşil alana, inşaat yapma siyaset tarzı yeni dönemde de devam ediyor.

Yeşilpınar ve Karadolap Mahallelerinde olmasına rağmen, Parseller Spor Kulübünün altındaki Akşemsettin Mahallesinde kalan son yeşil alan üzerinde Deniz Köken’in Olimpik Yüzme Havuzu ve Kafeterya yapma arzusu vatandaşlar tarafından şaşkınlık yarattı.

Vakıflara ait olan parselin Eyüpsultan Belediyesine devredilip devredilmediği, bu konuda herhangi bir plan tadilatının yapılıp yapılmadığı, cevaba muhtaç sorular olarak ortada dururken, ben yaptım olur siyaset tarzının Deniz Köken tarafınca devam edeceğinin de işareti gibi.

Güisüm POLAT
CHP İBB ve Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi

CHP Eyüpsultan Belediye Meclisi Gülsüm Polat, Eyüpsultan Belediye Meclisi Şubat Ayı 2. Oturumunda bu konuya dikkat çekerek Başkanlık tarafından cevaplanması adına Sözlü Soru Önergesi verdi. Gülsün Polat verdiği sözlü soru önergesinde, deprem gerçeğinin ortada olduğu bir dönemde, deprem toplanma alanlarına ihtiyaç duyulan bir dönemde böylesine bir projeye niyet duyulduğun altını çizdi.

Deprem Toplanma Bölgesi olarak ta bilinen ve Akşemsettin Mahallesinde kalan son yeşil alanın da yapılaşmaya açılması bölge halkı tarafından da tepki ile karşılandı.

Parseller Spor Kulübünün eski sahası olarak bilen alan daha önce Gül Yapıya satılması, Parseller Spor Kulübünün mevcut sahasının Vakıf sorununun yıllardır çözüme kavuşturulmaması durumuna karşın, yine vakıflara ait olan bir parselin yapılaşmaya açılmış olması şaşkınlık ve tepkilere yol açtı.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir