ATATÜRK’ÇÜ FİKİRLER KAHVALTIDA BULUŞTULAR!

Atatürkçü Düşünce Derneği ( ADD) Eyüpsultan Şubesi tarafından 16. Haziran Pazar günü Yunus Gösteri merkezinde düzenlenen, Birlik ve Dayanışma temalı kahvaltıya üyeler ve vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Mustafa Kemal Atatürk ve Devrim Şehitlerini anma adına 1 dakikalık saygı duruşu, ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, Atatürkçü Düşünce Derneği Eyüpsultan Şubesi Başkanı Filiz Tunç Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

Filiz Tunç Yıldırım yaptığı konuşmada “Millî Mücadele’nin 100 yılı, derneğimizin kuruluşunun 30. Yılı nedeni ile düzenlediğimiz birlik, beraberlik dayanışma kahvaltımıza hoş geldiniz. Bugün Babalar Günü, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin babası Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göç etmiş, salonda buluna ve baba adaylarının ve bir baba şefkati ile çocukları kucaklayan herkesin Babalar Gününü kutlarım” dedi.

Filiz Tunç Yıldırım konuşmasının devamında ” 31 Mart’ta Ekrem İmamoğlu kazandı. Bu sonuç antidemokratik şekilde iktidar cephesi tarafından seçim iptal edildi. Vicdanlara sığmayan bir karar alındı. İstanbul halkının iradesi hiçe sayıldı. 23 Haziranda gerçekleşecek olan İstanbul seçimleri bizler için demokrasi sınavı niteliğindedir. Rotamız Atatürk’tür. Rotası Atatürk olan bizler çağdaş, laik ve demokratik bir Türkiye için 23 Haziran’da Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanması için elimizden geleni yapacağız. bu duygular ile bizleri kırmayıp davetimize katıldığınız için yönetim kurulum ve şahsım adına hepinize teşekkür eder, Milli Mücadelemizi başlatan bağımsızlık ruhu ile hepinizi selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir