Beklenen atama yapıldı. İnan Çeliker Medya A. Ş.’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyeye ait şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerine yeni atamalar yaptı.

İBB’nin en önemli şirketlerinden olan ve Yönetim kurulu başkanlığını Murat ONGUN‘ un yaptığı Medya AŞ‘nin Yönetim Kurulu üyeliğine ataması yapılan isimlerden biri ise, İnan Çeliker oldu.

31 Mart yerel seçimlerinin YSK tarafınca iptal edilmesi ve 23 Haziran da tekrarlanmasının ardından, İBB iştiraklerinin yeni görev dağılımı ve iştiraklerin yönetim kurullarının kimlerden oluşacağı merak konusu olmuştu. Cevabı merakla beklenen sorulardan biri ise, söz konusu iştirakler ve iştiraklerin yönetim kurullarına, Eyüpsultan örgütünden birilerinin atanıp atanmayacağıydı.

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Örgütü üyesi ve başarılı bir siyasi ve iş geçmişine sahip olan, İnan Çeliker‘in Medya A.Ş’nin yönetim kurulu üyeliğine atanması, İBB’de artık liyakatin esas alındığı şeklinde yorumlandı.

İnan ÇELİKER kimdir.

İş ve Eğitim geçmişi.

1982 doğumlu olan, İlk öğrenimini Eyüp Emniyettepe İlkokulunda, Orta öğrenimini Şişli’de tamamlayan İnan Çeliker, Lise eğitimini ise İstanbul’un saygın liselerinden birisi olan Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan İnan Çeliker, İyi derecede İngilizce biliyor.

Uzun yıllar araştırma şirketlerinde gerek saha gerekse raporlama alanlarında çalışan İnan Çeliker, 2008 yılından 2016 yılına kadar global çapta çok büyük markalara hizmet veren, Medya Planlama ve Satın Alma ajanslarında kariyer hayatına devam etti. Sabancı Holding’in tüm markaları, Garanti Bankası, Denizbank, Ing Bank gibi birçok büyük markanın medya planlama ve satın almaları görevlerini yürüten Çeliker, sonrasında ise Televizyon tarafına geçerek Show TV’de Reklam Satış ve Proje Direktörü görevini yürüttü. 

İnan Çeliker, halen İletişim Danışmanı ve aynı zamanda profesyonel sunucu olarak meslek hayatına devam ediyor.

Siyasi Geçmiş:

2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan İnan Çeliker, parti üyeliği öncesinde de partinin birçok faaliyetinde görev aldı. 

2011 yılında, halen ikamet ettiği Güzeltepe mahallesinde, iki adayın yarıştığı bir seçime girerek Eyüp’te sandıktan seçilerek göreve gelen bir mahalle temsilcisi olma başarısı gösteren ender isimlerden biri oldu.

2012’nin Mart ayında gerçekleşen kongrede “İlçe Yönetim Kurulu Üyesi” seçilen Çeliker, uzun yıllar Bilişim’den Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini sürdürdü.

Aynı zamanda 2012 yılında CHP Parti Okulu Eğitmenliği görevine başlayan İnan Çeliker, halen parti okulunda eğitmen olarak görevini sürdürmektedir.

Son ilçe kongresinde İl Delegesi olarak seçilen İnan Çeliker, ardından gerçekleşen İl Kongresi’nde İl Başkanı, Sn. Dr Canan KAFTANCIOĞLU’nun listesinden İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

Ayrıca Yerel Yönetimler, Seçim İşleri, Eğitim ve Kültür Sanat komisyonlarında da görev alan Çeliker, son dönemde Eyüpsultan İlçesi AR-GE Komisyonu Üyeliği ve Eğitim Komisyonu Başkanlığı görevini de yürütmekte.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir