BİRİ BU KADINI DURDURSUN

Girdiği her kapıdan güler yüzle karşılanan, uzattığı her ele karşılık bulan, umut çiçeğim dediği Fesleğen çiçeği verdiği her esnaftan, “yüreğimiz seninle” karşılığını alan bir ziyarete tanıklık ettik.

 

Muhafazakar Eyüpsultan’da “KADIN SİYASETÇİ OLMAZ söylemine karşın insanlarla kucaklaşan, gülen gözlerle karşılanan, genç kızlardan duyduğu” sen Eyüpsultan’da kadınların idolü olacaksın” sözleriyle daha da güçlü yürüyen bir siyasetçi profiline tanıklık ettik.

Bugün, tanıklık ettiğimiz en ilginç durum, kendilerine uzatılan Broşürü okurken iki AK Partili seçmenin diyaloğuydu. Broşürü iyice okuyan ve beli ki önceden bilgi sahibi oldukları Emel BİLENOĞLU’nu kastederek  “ biri bu kadını durdursun yoksa belediyeyi kaptırırız “sözlerine şahitlik etmemizdi.

Bugün, Eyüpsultan merkezinde esnaf ziyareti yapan CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı olan Emel BİLENOĞLU’nun etkinliğini takip etme imkanına sahip olduk. Eyüpsultan merkezinden İslambey’e kadar yaklaşık 200 esnafı ziyaret eden Emel BİLENOĞLU içeri girdiği her kapıdan güler yüzle karşılandı ve aynı sıcaklıkla uğurlandı. Girdiği her dükkanda gördüğü ilgilinin fazlalığından esnaf ziyareti yaklaşık 4 saat sürdü.

Emel BİLENOĞLU ile birlikte esnaf ziyaretine katılanlar, “Uzun yıllar sonrası Eyüpsultan Merkezinde böyle bir ilgiyle karşılaştık” dediler.

Çoğunluğu kadın olan yaklaşık 30 kişi ile yapılan esnaf ziyareti ardından Eyüpsultan’da bulunan Sultan Sofrasında Yerel Basın mensupları ile yemek yiyen Emel BİLENOĞLU, yerel seçimler ve ülke siyaseti üzerine sorulan sorulara cevap verdi.

Basın Mensuplarının, Muhafazakâr Eyüpsultan’da Kadın Aday olur mu sorusuna Emel BİLENOĞLU,” Esnaf ziyaretini sizlerle birlikte yaptık. İnsanların ilgisini, sıcaklığını sizlerin kadrajına girdi. Bu işi Kadın Erkek diye hiç ayırmadım ben. Lakin birilerinin bu algıyı yaratmak istediğini maalesef ki üzülerek izliyorum. Sormak isterim size. İnsanlarla kurduğumu bu sıcaklığı hangi Erkek adayla yaparız ben size sormak istiyorum. Mademki Eyüpsultan Muhafazakâr soruyorum size bana sarılan, kucaklayan kadınlarımızla kiminle kucaklaşacağız, bu değdiniz algı mühendisliğinden ibaret bir durumdur” dedi. 32 Gün Haber

Emel Bilenoğlu’nunEsnaf Ziyaretinden Kareler

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir