BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İÇİN DEĞİŞİM ŞART

32. Gün Haber tarafından hazırlanan, Deniz Sevük‘ün moderatörlüğündeki programına bu hafta, CHP Eyüpsultan eski ilçe yöneticisi, Ali ERDOĞDU konuk oldu.

Ali Erdoğdu’nun Güncel Paradigma Programındaki açıklamalarının satır başları

İLÇE BAŞKANLIĞIN 2019 VİZYONUNU BOŞTU

Genel merkezin “Martın Sonu Bahardır” sloganı çok doğru bir slogandı ve halk nezdinde de karşılık buldu. Parti yönetimi ve İlçe teşkilatlarının buna uygun çalışmalar yapması gerekiyordu.

Buna karşılık olarak Eyüpsultan İlçe teşkilatının ortaya koyduğu 2019 vizyonunun da içeriğinin boş ve çalışmanın bazı ayaklarının da eksik kaldığını gördük.

İLÇE YÖNETİMİ İLE ATANAN ADAY ARASINDA UYUM SAĞLANMADI

İlçe başkanlığı tarafınca otaya bir vizyon konulurken buna uygun bir Belediye Başkan adayın da belirleniyor olması gerekirdi.

Baktığımızda bu vizyona uygun bir adayın bulunamaması ve kendi desteklediği adayın parti meclisi tarafından atanmaması, ilçe yönetimi ile atanan aday arasında ciddi bir fikirsel ayrılığa neden oldu.

Bu durumun da örgüt içinde yarattığı sevgisizlik ve yakalanamayan birlik beraberlik seçimin kaybedilmesinde önemli bir etken oldu.

25 YILDIR SÜREKLİ SEÇİM KAYBEDİLİYORSA BURADA HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VARDIR

Eyüpsultan da CHP olarak 25 yıldır sürekli seçim kaybediliyorsa, burada siyaset yapan herkesin bir sorumluluğu vardır.

Bu duruma hepimizin irili ufaklı bir katkısı var ki biz sürekli seçim kaybediyoruz.

GENÇLERE İMKAN VERİLMELİ

CHP’de özellikle örgüt toplantılarına baktığımızda belli yaş üzeri, parti içinde duayen dediğimiz kişileri sürekli görüyoruz.

Ancak;

Kendi ekipleri içerisinde de gençleşmeyen bu yapıların da aynen devam ettiğini görmekteyiz. Eğer ki bu değerli büyüklerimizin de kendi varlıklarını devam ettirmek istiyorlarsa gençlerin önünü açmaları gerektiğini düşünüyorum.

DELEGENİN OLUR GÖRÜŞÜ VARSA ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan herkesin belli hayalleri ve hedefleri vardır. Bizim de kendimize göre tespit ettiğimiz hedeflerimiz ve hayallerimiz var.

Öncelikle Mahalle delegasyonu çıktıktan sonra, kendi mahallemizdeki delegenin oluru ve görüşü ile ve diğer mahallelerde yapacağımız istişarelerle aday olmayı düşünüyorum.

HİÇ BİR ŞAHSIN VEYA EKİBİN ADAYI DEĞİL ORTAK AKLIN ADAYI OLMAKTIR AMACIM

Geçmiş dönem STK’lar ve CHP’de edindiğim tecrübeler le geleceğe yönelik siyaset hedeflerim vardır.

Bu hedefler doğrultusunda da hiç bir şahsın, hiç bir ekibin veya gurubun adayı olmaksızın, CHP’de iyinin doğrunun ve güzelin yapıldığı bir anlayışla ortak aklın ve birlikteliğin adayı olmaktır amacım.

KAYYIM SİYASİ BİR RÖVANŞTIR

Kayyım atamalarına baktığımız zaman 2017 referandumun siyasi yansıması olarak görüyorum.

Kayyım atamalarına baktığımızda, sandıkta çıkan halk iradesine yapılan gasbı ve ülkede siyaset yapma alanlarının da daraldığını görmekteyiz.

Bizler siyaset yapan insanların bu hukuksuzluğa karşın el birliği ile topyekun haykırmak zorundayız.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir