Bu Dünya’da Cennettin Yolu Diyanetten Geçiyor!..

11.5 milyar lira bütçeli Diyanet’in Başkanlık merkezinde ve yeni tesislerinde büyük salonlar olmasına rağmen toplantı ve seminerler için Antalya’da 5 yıldızlı oteller tutuldu. Söz konusu toplantılar için hazineden milyonlarca lira harcama yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Ocak ayından bu yana kurum içi çalışmalara yönelik toplantılar düzenlemeye başladı. 15 Ocak’ta “Murakıplar Semineri”, 27-30 Ocak tarihleri arasında “Eğitim Görevlileri Semineri”, 18-24 Ocak ve 26 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında da “4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenlendi. Bazı toplantılar ise hâlâ devam ediyor.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, tüm bu toplantı ve seminerler için Antalya’daki 5 yıldızlı oteller tutuldu. Kasadan milyonlarca lira bu toplantılara harcandı.

SAUNALI SEMİNERLER

Diyanet’in toplantıları, 5 yıldızlı alkolsüz aile oteli WOME Deluxe, Alan Xafira, Silence Beach Resort gibi bölgedeki lüks otellerde gerçekleşti. Diyanet’in hem merkezinde hem de yeni yapılan tesislerinde büyük toplantı salonları bulunuyor. Diyanet’in Eskişehir Yolu’ndaki merkez binasındaki devasa konferans salonunun yanı sıra merkezin hemen arkasına yapılan büyük tesislerde de salonlar bulunuyor.

Bu toplantılarla ilgili olarak Diyanet Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı metinler ise şu şekilde:

“Yüksek ihtisas/eğitim merkezleri müdür ve eğitim görevlileriyle istişarelerde bulunmak amacıyla düzenlenen 12. Eğitim Görevlileri Semineri 27-30 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya-Alanya’da gerçekleştirildi. 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik Antalya/Manavgat’ta 18-24 Ocak 2020 ve 26 Ocak- 1 Şubat 2020 tarihleri arasında Hizmet İçi Eğitim Semineri düzenlenmiştir.”

DİYANETİN SAVUNMASI: YATAKLARIMIZ YETERSİZ

Konuyla ilgili olarak soruları yanıtlayan Diyanet, merkezlerindeki yatak kapasitesinin azlığından dolayı otellerde toplantı yaptıklarını savunduı. Verilen paraların da harcırah kanunu kapsamında olduğunu söyledi.

diyanet-ten-5-yildizli-toplanti-692083-1.

Diyanet’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Başkanlığımızca yürütülen hizmet içi eğitim faaliyetleri öncelikli olarak Eğitim Merkezlerinde yürütülmektedir. Eğitim Merkezlerinin yatak kapasitesi 3 bin olup uzun süreli mesleki eğitimlerle sürekli hizmet verdiğinden, sayısal anlamda yoğun katılımlı kısa süreli seminer programları eğitim merkezleri dışında sezon olarak uygun koşullu yerlerde Harcırah Kanunu kapsamında yapılmaktadır.”

‘HUZUR DERSİ’ YAPTILAR

Müftüler 5 yıldızlı otelde toplantı yaparken eşleri de aynı otelin başka salonunda ‘Huzur Dersi’ yaptı. Bunu da Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş sosyal medyadan duyurdu.

Seher Erbaş@sehererbastrBaşkanlığımızın düzenlediği 37. İl Müftüleri İstişare Toplantısı vesilesiyle bir araya geldiğimiz İl Müftülerimizin kıymetli eşleriyle “Huzur Dersi” yaptık. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir