Can Akın Çağlar hakkında iddialar havada uçuyor

Ekrem İmamoğlu tarafından Genel Sekreter olarak atanan Can Akın Çağlar ile ilgili iddialar havada uçuyor.

Atama haberinden sonra bize ulaşan onlarca vatandaş, Can Akın Çağlar‘ın 2004 ve 20011 yılları arasında görev yaptığı Ziraat Bankasında çalışanlara mobinğ uyguladığı yönünde iddialarda bulundular.

Haber Sitemizi arayanlar, Can Akın Çağlar‘ın, Ziraat Bankasında görevli olduğu 2004-2011 yılları arasında, çalışanları hakkında tahkikat başlattığı, çalışanlar başta olmak üzere ailelerine kadar, ( cumaya gidiyor mu? kiliseye gidiyor mu? masonluk ilişkileri var mı? ) şeklinde araştırmalar yaptığı, ve sonrasında Atatürkçü ve Demokrat olanların tamamına yakınını işten çıkarıldığı iddia ediyorlar.

Can Akın Çağlar ile ilgili iddiaları biraz araştığımızda, Cumhuriyet Halk Partisi tarafınca da değişik dönemlerde, Can Akın Çağlar hakkında iddialarda bulunduğunu gördük.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu‘nun Ziraat Bankasında yapılan yolsuzluklar sebebiyle Can Akın Çağlar‘ın istifasını istediği, bu söylemin CHP içinde de çok sesli bir şekilde desteklendiğini görüyoruz.

Can Akın Çağlar‘ın genel sekreter olarak atanması sonrası bize ulaşan kimi vatandaşların iddiaları arasında en keskin söylem ise, Can Akın Çağlar, Feto iması oldu.

2004 – 2011 arasında Can Akın Çağlar‘ın talimatlarıyla mağdur olan vatandaşları iddiaları ve sosyal medyada yer alan Aykut Erdoğdu‘nun iddialarına karşın, Can Akın Çağlar‘ın atandığı görevine devam edip edemeyeceğini bize zaman gösterecek.

Can Akın Çağlar hakkında yapılan açıklamalara istinaden 2012 yılında Canan Kaftancıoğlu‘nun paylaşmış olduğu Twiti silmesine de anlam veremedik.

Ekrem İmamoğlu‘nun yaptığı atamaları hangi kıstaslara göre belirlediği de bir diğer tartışma konusu oldu. Uzun zamandan beri Ekrem İmamoğlu’nun kararlarından memnun olmayan bugüne kadar sessizliği tercih eden veya konuşayamayanların bu atama sonrası nasıl bir tavır takınacaklarını da yaşayıp göreceğiz.

Yavuz Erkut‘un ayrılmasıyla sonra boşalan gelen sekreterliğe, Genel Merkezden üç isim önerildiği, bu önerilen isimleri Ekrem İmamoğlu‘nun kabul etmediği de diğer bir iddia olarak ortada durmakta.

Yazımızda ismi geçen herkesin cevap hakkı saklıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir