CHP Eyüp Örgütü SAVAŞA HAYIR dedi!..

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığında yapılan Şubat ayı örgüt toplantısında yüksek bir tonda Savaş Politikalarına hayır sesi yükseldi.

İdlip’de gelen şehit haberlerin ardında düzenlenen İlçe Örgüt toplantısında, AKP’nin yürüttüğü yanlış dış politikaları sebebiyle yaşanan acılara karşın tepkiler ortaya konurken, Suriye Teskeresine evet diyen CHP Meclis gurubu da eleştirilerin hedefi oldu.

Doğan Sarıtaş Başkanlığında toplanan CHP Eyüpsultan Örgüt Toplantısına partililerin katılımı yüksek oldu.

Serbest Gündemli Örgüt Toplantısında ağırlıklı olarak Suriye’de yaşanan ve son bir ayda 53 Askerin şehit olmasına sebebiyet veren dış politikalar eleştirildi.

Örgüt toplantısında özellikle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “içimiz yana yana evet diyoruz”  dediği Suriye Teskeresine verilen destek eleştiri konusu yapıldı.

Şehit düşen askerleri yoksul Anadolu evlatları olduğunu dillendiren konuşmacılar, zorunlu olmadığı durumda savaşa evet demek cinayettir ifadelerini kullandılar.

23 Ocak 2015 tarihinde Sudi Arabistan Kralı için yas ilan eden dönemin Başbakanı Erdoğan ve Partisinin Suriye’de gelen şehit haberlerine karşı sessiz kalması, CHP’nin Suriye gündemli meclis oturum talebinin de ret ret edilmesi ardından, Mecliste gurubu bulunan diğer partiler ile birlikte CHP’ninde yayınlanan ortak metne imza atması, CHP Eyüpsultan örgütü tarafınca sert eleştirilere neden oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir