CHP Eyüpsultan Gençlik Kongresinde kazanan Taylan PARLAK oldu.

16.02.2020 tarihinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Gençlik Kolu Başkanlığı Olağan Kongresi seçimini Taylan Parlak kazandı.

Serkan Vural ve Taylan Parlak’ın yarıştığı Gençlik Kolları seçiminde kullanılan toplam 326 oyun 183’ünü Taylan Parlak kırmızı listeyle alırken, mavi liste ile yarışan Serkan Vural, 143 oy olarak Gençlik Kolları seçimi yarışını kaybetti.

Barbaros Dinçer’in Divan Başkanlığını yaptığı kongrenin yazmanlık görevlerini Ece Yıldırım ve Direnç Çeliker yaptı.

Divan Başkanı Barbaros Dinçer’in açılış konuşmasının ardından kongreye katılan CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş kısa bir konuşma yaptı.

Doğan Sarıtaş yaptığı konuşmada “bugün yapacağım gençlik kongresi ile Eyüpsultan ilçesinde kongre sürecini tamamlamış olacağız. Kongre süreçlerinin sonuçlanmasıyla artık siyaset üretmek için daha fazla bir özveriyle alanlarda olmak zamanı geliştir” dedi.

Kongrede yarışan adaylardan ilk olarak Serkan Vural konuşmasını yaptı.

Serkan Vural’ın yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gençlik kongresini de kazanan bir diğer aday olan Taylan Parlak çıktı.

Yapılan konuşmaların ardında Saat 12.30’da başlayan oy kullanma işlemi Saat 17.00’da sona erdi.

Yapılan sayım neticesinde Adaylardan Taylan Parlak 183 oy alırken Serkan Vural 143 oy aldı.

Alibeyköy’de bulunan Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde gerçekleşen CHP Eyüpsultan Gençlik Kongresinde toplam 326 CHP Eyüpsultan Genlik Kolu üyesi oy kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir