CHP Eyüpsultan start verdi. Örgüt Toplantısı

CHP Genel Merkezi tarafından bütün İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderdiği genelgeyle 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinin startını da  vermiş oldu.

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığınca düzenlenen aylık olağan örgüt toplantısının gündemi de yerel seçimlerdi.

İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’in yönetiminde düzenlenen örgüt toplantısına ilgi yoğundu. Gerek Belediye Başkanlığı Aday Adaylığında adı geçen, gerekse yeni dönemde Meclis Üyeliğine aday olmayı düşünenler ile birlikte kalabalık bir parti örgütü  katıldı.

Genel Merkezin yerel seçimlere giden yolda adaylık başvuruları noktasında izlenecek yol ve yöntem hakkında bilgi veren Sinan Akçiçek, ” 2009 ve 2014 yıllarında kıl payı kaçan Eyüpsultan Belediye Başkanlığını, 2019 Mart ayında kazanacağımıza inanıyorum” dedi

Sinan Akçiçek” Eyüpsultan İlçesi için en doğru ve parti örgütünün de kabullendiği bir adayla seçime gireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 2014 yılında parti örgütü içinde yaşadığımız kırılmaları bu dönemde yaşamamak için elimizde gelenin en iyisini İlçe Başkanlığımız olarak yapacağız. Genel Merkez tarafından yollanan genelge ile seçim startımızı vermiş bulunmaktayız. Aday belirleme noktasında nasıl bir yol izleneceği, ön seçim mi, teamül yoklaması mı olacak daha belli değil. bu belirsizliğin de bir kaç gün içinde genel merkez tarafından giderileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra toplantıya katılanlar 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler ve geçmiş dönemde yapılan seçim hataları hakkında konuşmalar yaptılar.

Konuşmacılar  arasında 2014 yerel seçimlerde CHP Eyüp Belediye Başkan Adayı olan, Ferzan Özer, Bu dönem adaylıkta ismi geçen, Emel Bilenoğlu, Saim Diken, Emin Atmaca, Hasan Fazıl Afacan, CHP Eski İlçe Başkanı ve 2009 yılında Belediye Başkan adayı Ali Galip Mamal, Mehmet Sevim ve Bilal Karaca gibi isimler yer aldı.

Ferzan Özer, konuşmasında, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Eyüpsultan ilçesinin bazı mahallelerine ulaşamadıklarını, yaratılan siyasal kutuplaşma nedeniyle seçmene kendimizi ifade etme noktasında elimizden geleni yaptığımız halde Yeşilpınar Mahallesi ve benzeri Mahallelerde başarılı olamadıklarını belirtti.

Emel Bilenoğlu ” Öncelikle Eyüpsultan ile ilgili olarak yaratılmak istenen Muhafazakar Eyüp algısının değişmesi gerekmektedir. Eyüpsultan Cumhuriyet tarihinin bir çok değerine ev sahipliği yapmış ve içinde Türkiye’ye mal olmuş değerler çıkarmış bir ilçemizdir. Yaratılan bu algı ile Eyüpsultan da Kadın aday olmaz söylemi, siyaseti ve Eyüpsultan İlçesini tanımamaktan geçer. 25 yıldır Erkek adayların giremediğini o kapılardan, ulaşamadığı o seçmene bir kadın adayın rahatlılıkla ulaşacağına inancım tamdır. Bu nedenle bütün kadınlar adına erkek adaylara seslenmek istiyorum. Siz başaramadınız, bırakın bu dönem biz bunu başaralım” dedi.

Saim Diken ” Seçim arifesine girdiğimiz bir dönemde aday adaylığı noktasında ismi geçen arkadaşların halka yönelik olarak sokaklara daha çıkmamış olması bir eksikliktir. birlikte ve doğru bir adayla Eyüpsultan Belediyesini kazanacağız” dedi.

Hasan Fazıl Afacan ” Kazanacağız kesinlikle kazanacağız öncelikle buna inanalım. adayın ismi önemli değil örgüt bütünlüğü içinde hareket ettiğimiz müddetçe kazanacağız. Mücadeleye en yakınımız olan, eşimizi, çocuğumuzu kattığımız zaman kazanacağız başka yolu yoktur bu işin” ifadelerini kullandı.

Ali Galip Mamal ” iki tür seçim vardır. Bunlardan birincisi parti içinde yapılan ve hataları telafi edilebilinecek mahalle delegasyonundan başlayıp, parti genel kongresine kadar uzanan seçimlerdir. burada yapılacak hataların telafisi her zaman mümkündür.  ikincisi ise, seçmenin yani halkın huzuruna çıktığımız hata yapma durumunda ise telafisi mümkün olmayan yerel ve genel seçimlerdir. bu sebeple önümüzdeki süreci doğru okuyup bizi başarıya götürecek doğru adımları atmak gerekmektedir. şimdiden gerek Belediye Başkanlığı gerekse Meclis Üyeliği için aday adayı olacak tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.”

Bilal Karaca ” Başarılı ve belediye başkanlığını almış bir seçim sonucu için olmazsa olmazımız parti içinde var olan ayrışmaya bir son vermek gerekmektedir. Genel seçimle sonrası kongre talep edenler ile kongreye gerek olmadığını söyleyenler arasında yaşanan ve sosyal medyada hakarete varan söylemleri görmekten, okumaktan utanç duyuyorum. Unutmayın ki, kullandığınız sosyal medya platformlarında CHP’li olmayıp sizin yazdıklarınızı okuyan vatandaşlar da var. Buradan belirtmek isterim ki biz ne Kemal Kılıçdaroğlu taraftarıyız nede Muharrem İnce taraftarıyız. Biz sadece Cumhuriyet Halk Partisi taraftarıyız” dedi.

Örgüt toplantısı yapılan diğer konuşma ve değerlendirmelerle sona erdi.

32. Gün Haber

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir