CHP Eyüp’te Doğan SARITAŞ, Dönemi Başladı.

5 Ocak tarihinde gerçekleşen CHP Eyüp İlçe Başkanlık seçiminde 157 delegenin olurunu alarak İlçe Başkanı seçilen Doğan Sarıtaş, CHP Eyüp İlçe Başkanlığında yapılan görev devir teslim töreninde mevcut İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’ten görevi devraldı.

İlçe Başkanlığında yapılan devir teslim törenine Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, 5 Ocak tarihinde İlçe Başkanlık seçiminde yarışan Ali Ekber Cömert, CHP Eyüp eski İlçe Başkanlarından Safi Karayalcın, Memet Sevim, Ali Galip Mamal, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Şişçi, eski ilçe yönetimi, yeni seçilen ilçe yönetimi ile çok sayıda partili katılım sağladı. CHP İlçe Başkan adayı olan ve İlçe Kongresinde 150 oy alarak az bir oy farkıyla seçimi kaybeden Saim Diken, Cenazesi dolayısıyla devir teslim törenine katılım sağlayamadı.

İlçe Başkanlığında yapılan devir teslim töreni, beş yılı aşkın İlçe Başkanlığı görevini yürüten eski Başkan Sinan Akçiçek’in açılış konuşmasıyla başlandı.

Sinan Akçiçek’in Devir Teslim töreninde yapmış olduğu konuşma

Sinan Akçiçek, yapmış olduğu konuşmada “ Beş yıllık bir ilçe başkanlık sürecinde Eyüp ilçe delegasyon iradesi ile görev yapmanın onurunu yaşadım. Her zaman söylediğim gibi, bu partide Milletvekili olabilirsiniz. Belediye Başkanı olabilirsiniz. İktidar olmanız durumunda Bakan’da olabilirsiniz. Ama bu partide en onurlu görevlerden birinin İlçe Başkanlık görevi olduğunu bir kere daha söylemek istiyorum. Siyasi yaşamımda asla unutmayacağım ve bende her zaman çok özel bir yeri olan bir İlçe Başkanlık sürecini sizlerle paylaştım. Bu yeni dönemde de Eyüp İlçe Kongresinde Kongre delegelerimizin ortaya koyduğu bir irade var. Ve bu irade sonucunda sevgili kardeşimiz Doğan Sarıtaş, İlçe Başkanlığına seçilmiştir. Ben kendisini tekrar tebrik ediyorum. Bu duygularla yeni seçilen İlçe Başkanımıza Karar Defterimizi ve İlçe Başkanlık mührünü huzurlarınızda teslim ediyorum “ ifadelerini kullandı.

Doğan Sarıtaş’ın Devir Teslim töreninde yapmış olduğu konuşma

Selef İlçe Başkanı Sinan Akçiçek’in konuşması ve Karar Defteri ile İlçe Başkanlık mührünün teslim etmesinden sonra söz alan Halef İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, yaptığı konuşmada “ Öncelikle Sinan Başkanımıza ve yönetim kuruluna beş yıl boyunca verdikleri emekten, gösterdikleri özveriden kaynaklı olarak çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu gün be ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla aldığımız sorumluluğun ağırlığının farkındayız. Sina Başkanımın da dediği gibi, İktidarın baskıcı uygulamalarına karşın bundan sonraki süreç hepimiz için çok önemlidir. Benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın yaşayacağı zorluklar aslında hepimizin yaşayacağı zorluklardır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisinin neferleriyiz. Hep birlikte omuz omuza mücadele etmeliyiz. Bu işin İlçe Başkanı, Mahalle temsilcisi, Meclis Üyesi veya şusu, busu yoktur. Birlikte, omuz omuza Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri olarak ve herhangi bir makam ve mevki düşünmeden Genel Başkanımızın önderliğinde omuz omuza mücadele etmeliyiz” şeklinde konuştu

Halef-Selef İlçe Başkanlarını konuşmalarının ardından devir teslim törenine katılan CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek bir konuşma yaptı.

Gökhan Zeybek’in Devir Teslim töreninde yaptığı konuşma

Gökhan Zeybek yaptığı konuşmada “ Cumhuriyet Halk Partimizin, Türkiye’deki kurulu diğer siyasal partilerden en temel farkı, kongrelerini, mahalle delege seçimlerinden itibaren en demokratik bir biçimiyle iki yılda bir gerçekleştirmesi ve süreci hiçbir biçimiyle diğer partilerin tarihlerinde göremeyeceği bir olgun içinde gerçekleştirmesidir. Örgütümüzü kutluyorum. Eyüp örgütümüzü yürekten kutluyorum. Üç aday arkadaşımız yarıştı. Son derece demokratik bir kongre sürecinde çıktılar. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisidir. Kazanan İstanbul’dur. Kazanan Türkiye’dir. 31 Martta yapılan Eyüpsultan Belediye Başkanlık seçimi hepimizin yüreğinde bir yaradır. Bu örgüt, birlik olsaydı, birliği sağlayabilseydik, bugün burada Cumhuriyet Halk Partisinin Eyüpsultan Belediye Başkanı da burada oturuyor olacaktı” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanlık evir teslim töreninde yaşanan ilgin bir olay ise, uzun yıllardır İlçe Başkanlığının emektar sekreterlik görevini yürüten Nuri Hacıoğlu’nun onura edilmesi oldu. Eski İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Doğan Sarıtaş’ın kendisine hediye ettiği çiçek ve çikolatayı, Doğan Sarıtaş’ında olurunu alarak Nuri Hacıoğlu’na hediye ederek verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti.

Devir Teslim töreninde objektifimize takılanlar

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir