CHP İktidarının şifresi ÖBEK!..

Yazılı ve görsel medyanın Akp’nin kontrolünde olması, Cumhuriyet Halk Partisinin halka ulaşması noktasında yaşadığı en büyük sorunların başında geliyor.

Vatandaşlara ulaşmakta, projelerimizi anlatmakta ciddi sıkıntılar yaşıyoruz” tespitini yapan isimlerin başında Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU geliyor.
Bu gerçeklilikle harekete geçen Cumhuriyet Halk Partisi, mevcut durumu değiştirmek, yazılı ve görsel medyadaki iletişim açığını kapatmak ve CHP iktidarında hayata geçirmek istedikleri projelerini halka aktarmak adına farklı bir çalışma modeli olan sokak örgütlenmesi (ÖBEK) projesini hayata geçiriyor.

Projenin hayat bulacağı ilçelerden biri de Eyüpsultan ilçesi. İktidarı hedefleyen Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı ‘Sokak Örgütlenmesi” ile kararsız seçmenlere ulaşmak için hazırlıklara başladı. 2019 Yerel seçimlerini çok az bir oy farkı ile kaybeden CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı, pandemi sürecini değerlendirerek, Mahalle Temsilcilerine “Sokak Örgütlenmesi” hakkında bilgi vererek çalışma planını açıkladı.

Didem Eraslan Engin’in yönettiği ve Parti Okulu Eğitmeni İnan Çeliker‘in sunum yaptığı toplantıda, Mahalle Temsilcilerine ÖBEK nedir? ÖBEK Sorumluları nasıl seçilir? ÖBEK Sorumluları atandıktan sonra ne tür eğitim alırlar sorularının yanıtı verildi.

CHP parti okulu eğitmenlerinin kontrolünde yürüyecek projeye göre, aynı veya birbirine yakın sokaklarda ikamet eden her 400 seçmen topluluğu bir ÖBEK çatısı altında toplanılıyor. Ardından ilgili ÖBEK’e bir sorumlu atanıyor. Tayin edilen ÖBEK sorumlusunun görevi, bu öbek içinde yaşayanların kapısını çalmak, oradaki esnaflarla temas kurmak, önce sempatisini, ardından güvenini ve en sonunda da oyunu kazanmak üzerine kuruluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir