Demirören’e FETÖ’cü suçlaması

Grubun el değiştirmesinden sonra tasfiye edilen isimlerin 15 temmuz gecesi direnenler olduğunu yazan Uluç, “ne tesadüf!” dedi.

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Doğan Grubu’nu satın alan Demirören’in Hürriyet’te FETÖ karşıtlarını tasfiye ettiğini yazdı. Grubun el değiştirmesinden sonra tasfiye edilen isimlerin 15 temmuz gecesi direnenler olduğunu yazan Uluç, “ne tesadüf!” dedi.

İşte Uluç’un yazısının ilgili bölümü:

“15 Temmuz gecesinin unutulmaz kahramanlarından biriydi, dostum, kardeşim Erdoğan Aktaş.. O Türkiye Cumhuriyeti’ni yok edecek rezil darbe harekatı başlar başlamaz, evinden, başında olduğu CNN’e gitmek için fırladı. Köprüler kapatılmıştı. Patronu Aydın Doğan’ı aradı, ondan teknesini istedi. O tekne ile karşıya geçti.

CNN binasına koştu.. CNN’in hedeflerden biri olacağını deneyimleriyle biliyordu. Arkadaşlarına ‘Sakin olmaları gerektiğini’ söyledi.

‘Gelenleri kızdırmayın. Ne derlerse yapın. Kan çıkmasın’ dedi.

Kan çıkmayacak ama yayın devam edecekti. Nasıl?.

Hemen bir ikinci yayın odası hazırlattı. Kablolar çekildi kısa zamanda.. Ana Yayın odasına girildiğinde emirlere uyulup o yayın kesilecek ama CNN yayını o yeni odadan devam edecekti.

Düşündükleri aynen oldu ve ana yayın odasına girildiği halde, CNN yayını devam etti. O yayında, Hande Fırat adlı Kahraman Kadın, cep telefonu ile Marmaris’ten İstanbul’a hareket etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüntülü bağlandı ve Cumhurbaşkanı, Halkı darbeye karşı direnmeye, hava alanlarına ve meydanlara sahip çıkmaya çağıran o “Kader Konuşması”nı yaptı.

Sonrası, Efsane!.

Cumhuriyet kurtuldu!.

CNN el değiştirdi biliyorsunuz. Doğan gurubundan, Demirören gurubuna geçti.

CNN’de büyük tasfiyeler yapıldı, yapılıyor..

İlk tasfiye oldu, Erdoğan Aktaş..

Hande Fırat zaten, başka görevle CNN’den ayrılmıştı.

Ne tesadüf!. “

Odatv.com

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir