Doğan SARITAŞ: İl Başkanı, herhangi bir adaya çekil demedi!..

Moderatörlüğünü Deniz SEVÜK’ün yaptığı, 32. Gün Haber tarafından hazırlanan, Güncel Paradigma – Seçim Özel yayınına bu hafta konuk olan diğer bir İlçe Başkan adayı Doğan Sarıtaş’dı.

CHP, Eyüp İlçe Başkan adayı olan Doğan Sarıtaş, Güncel Paradigma – Seçim Özel programında projelerini anlattı.

Doğan Sarıtaş’ın, Güncel Paradigma – Seçim Özel yayınında yaptığı açıklamalarda öne çıkan satır başlıkları;

Biz olmak demek, yeni söylemler, yeni yüzler ve yeni şiarlar demektir.

Doğan Sarıtaş

Doğan Sarıtaş, ” Yola çıkarken söylemimiz biz olursak başarırız. Bu söylemi çok önemsiyoruz. Finalde hepimiz Cumhuriyet Halk Partisine oy veriyoruz. Yerel ve Genel seçimlerin dışında yüzümüzü kendi içimize döndüğümüz de gördüğüm biz olamıyoruz. Örgüt içi tartışmalardan, kutuplaşmalardan bir türlü kopamıyoruz. Memleket meselelerinde kaygılarımız, tasalarımız aynı olurken, parti içinde bunu yakalayamıyoruz. Bu yüzden biz olmamız gerekir. Bu da yeni söylem, yeni yüzler ve yeni şiarlar gerektirir.

İl Başkanı, Herhangi bir adayı işaret etmedi ve hiç bir adaya çekil demedi.

Şahsım olarak o toplantıya davet edildim. O toplantıda olmayan iki aday arkadaşımız da o görüşmeleri daha önce yaptılar. Yapılan davetle diğer arkadaşlarla bir araya geldik. İl Başkanımız orada herhangi bir şekilde, herhangi bir adaya çekil veya şu adayı destekle şeklinde bir beyanatı veya konuşması olmadı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde bir araya gelemeyenlerin bugün ben destekliyor olması benim için gurur verici bir durumdur.

Aslında bu durum benim için gurur verici bir şeydir. Ben bu durumla da hakikaten övünüyorum. Söylediğiniz doğrudur. 31 Mart’da bir arada olmayanlar bir arada olsaydı Eyüpsultan Belediyesini kazanırdık. Bunun açısını herkes kadar bende yaşıyorum. Ben yola çıkarken bu kadar farklı yapıların tamamıyla görüştüm. Kendilerine dedim ki artık, lütfen kırmızı çizgilerinizi kaldırın. kırmızı çizgilerinizi kaldırmazsanız hepimiz zarar görüyoruz. Ve finalde bunun kazananı da olmuyor.

5 Ocak günü elimi Çarşaf Liste için kaldıracağım.

Çok net geçen kongrede elimi Çarşaf Liste için havaya kaldırmıştım, bu kongrede de elimi Çarşaf Liste için havaya kaldırırım. Şunu da belirtmek isterim ki, bugüne kadar Çarşaf Listeyi ağzına almamış olan arkadaşların bu dönem Çarşaf Liste talebine biraz şaşırdım.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir