Emel BİLENOĞLU, Dur durak bilmiyor!

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, dur durak bilmeden seçim çalışmalarına devam ediyor.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayının Çırçır mahallesi programı da yoğun oldu. Güne Çırçır mahallesinde esnaf ziyaretleriyle başlayan Emel Bilenoğlu, Şehit Murat Taş Orta Okulu ve Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulu Okul Aile Birlikleri, Semt Pazarı, Gece Kondu hak sahipleriyle sokak toplantısı ve Alibeyköy’de bulunan Başak Sanayi Sitesinde esnaf ziyareti yaptı.

Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, Çırçır Mahallesindeki programına esnaf ziyaretleri yaparak başladı. Esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Eemel Bilenoğlu’na, ziyaret ettiği bir taksi durağında, UBER uygulamasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları anlattılar. Her seçim öncesi iktidarın UBER meselesini bir seçim propaganda malzemesi  olarak kullandıklarını belirten taksiciler, artık bu propagandaya malzeme olmayacağız dediler.

Emel Bilenoğlu’nun bir sonraki programı, Çırçırda bulunan, Şehit Murat Taş Orta Okulu ve Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulu Okul Aile Birlikleriydi. Okul Aile Birliği Başkanları tarafından karşılanan Emel Bilenoğlu’nu karşılayanlar arasında Şehit Murat Taş’ın annesinin de olması Emel Bilenoğlu’nun duygusal anlar yaşamasına sebep oldu.

Emel Bilenoğlu, daha sonra Çırçırda kurulan semt pazarında vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların dertlerini dinledi. Fiyatların yüksekliğinden yakınan vatandaşlara, yerel seçimlerin ardından Eyüpsultan İlçemize önce bir güven ve ardından da ekonomik huzurun geleceğini belirten Emel Bilenoğlu, “oluşturacağımız Gıda Merkezleri Projelerimizle halkımızın kaliteli ve ucuza gıda ürünü alma sorununu ortadan kaldıracağız” dedi

Semt Pazarı ziyaretinden sonra Alibeyköy’de bulunan Başak Sanayi Sitesinde esnafla bir araya gelen Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, esnafların sıkıntılarını dinledi. “Esnafların sanayi sitesinin kapatılması gündemde. Nereye ve hangi şartlarla bizi gönderileceklermiş bilmiyoruz. Zaten ekonomik kriz bizi yeteri derecede vurdu. Böyle bir darbe bizi tamamen bitirir” dediler.

Emel Bilenoğlu,” benim belediye başkanlığımda hiçbir esnafımız endişe etmesin. Yıllardır burada ne türlü zor şartlarda hayat mücadelesi verdiğinizi çok yakinen biliyorum. Sizlerin şartlarına uygun ve daha özel bir sanayi sitesi kurmayı ben size taahhüt ediyorum. Hiçbir esnafımız dışlanmadan, yaptıkları işleri daha verimli bir şekilde yapacaklar” dedi.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, Ömer Halis Demir caddesinde düzenlenen sokak toplantısında gecekondu hak sahipleriyle bir araya gelen Emel Bilenoğlu, hak sahiplerinin taleplerini dinledi. Hak sahipleri “ 50 yıla yakındır bu mahallelerde ikamet ediyoruz. 50 yıldır tapumuzu alamadığımız için yılanlarla, farelerle birlikte aynı düzensiz evlerde yaşıyoruz. Yıllardır her seçim öncesi bizleri sürekli aldatan AKP Belediyeciliğinin sürgün politikalarıyla karşı karşıyız. Biz tapu talebinde bulunurken, onlar bizim yerleri bize sormadan Kiptaş’a vermenin peşindeler. Artık yorulduk ve de çok kızgınız. Eğer bizlere umut olacaksan bizlerde sana umut olur, seni Eyüpsultan Belediye Başkanlığına taşırız. Burada bulunanların hepsinin sana sözü olsun. Senin için çalışacağız” söyleminde bulundular.

Emel Bilenoğlu, “ değerli dostlar ve değerli gecekondu hak sahipleri. Sizlerin ne şartlarla bu evleri yaptığınızı biliyor ve emeğinize saygı duyuyorum. Sadece saygı duymak mı? Hayır. Bununla birlikte emeğiniz olan evlerinizin birilerine rant olarak verilmesine de bütün yüreğimle mücadele edeceğime, şu an okunan akşam Ezan şahit olsun ki söz veriyorum. Ben size tapu sözü verip diğerleri gibi aldatıp gidenlerden olmayacağım. Ben size bu sorunu birlikte sizinde onayınızı alarak çözmeyi vaat ediyorum. Bu sadece Eyüpsultan Belediye Başkanı’nın yapacağı bir iş değildir. Bunun birde 1/5000’lik Planlar İBB Meclisi tarafından yapılacaktır. Bunun içindir ki İBB’de kazanmak gerekir. İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanmak Eyüpsultan’dan, Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanmak, sizin evlerinizin önünden geçiyor. Siz bize bu yetkiyi verin çözmek çok kolay olacak. Şimdi ben size, bu sorunu çözeceğime söz veriyorum. Sizde beni destekleyecek misiniz” sorusuna toplantıya katılan tüm hak sahipleri söz cevabını verdiler. ”

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir