Engellere atılan çalımlar. Kemer Kadın Futbol Takımı

Kadına yönelik şiddetin, tecavüzün, yürürlükte olması gerekirken kaldırılmak istenen İstanbul Sözleşmesinin konuşulduğu bu günlerde, iyi ve gelecek adına umut verici işlerde olmuyor değil.

Yaşamın her alanında olma hakkını savunan kadınların, inadına yaşamak inadına kadın mücadelesinin en güzel örneklerinden birini, Kemer Kadın Futbol takımında mücadele eden genç kızlar gösteriyor.

Eyüpsultan İlçesinin ilk ve tek kadın futbol takımı olan Kemer Kadın futbol takımı, Türkiye Futbol Federasyonunun 3. liginde mücadele ediyor. Geride bıraktığımız 2019-2020 sezonunda grubunu lider olarak tamamlayan ve 2. lige yükselen takım, geleceğin Türkiye’sinde de kızlara ve kadınlara umut ışığı olmaya devam ediyor.

Futbol sahasında attığı her çalımla, önlerine konulan engellere çalım atmayı, oyun esnasında yapılan fauller le yere düşüp kalktıklarında, yaşamdaki düşüşler sonra kalkmayı, futbol erkek oyunudur diyen anlayışa karşın, bu oyunda bizde varız, dolayısıyla bu dünyada bizde varız demenin en güzel örneğini gösteren genç kızlar, olması gereken Türkiye’nin de geleceğini şekillendiriyorlar.

İçinde 80’e yakın sporcuyu barındıran Kemer Kadın Futbol Kulübü, sponsorluk ve hiç bir belediyeden maddi destek almadan yoluna emin adımlar la yürüyor.

Takımın hocası, Mahmut Tanrıverdi, takımın kadın yöneticisi Pakize Kaynar ve Takım fizyoterapisti Zülal Çoşkun, geleceğin Türkiye’sini inşa etmek için topa vurur gibi sisteme vurulan her tekmede genç kızlara öncülük ediyorlar.

Kemer Kadın Futbol takımının ortaya koyduğu mücadeleyi görenler de var. Kastamonu Kadın ve Dayanışma Derneği Başkanlığı görevini yürüten ve ayrıca, CHP Eyüpsultan meclis üyesi de olan Emine Çelik‘in çabası Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi‘nin desteği ile düzenlenen Dayanışma Etkinliği, Kadın Futbol takımı adına olumlu bir gelişmeydi.

Küçükçekmece Soğuksu Sosyal Tesislerinde verilen dayanışma yemeğine futbol takımı oyuncuları hocalarıyla ve yöneticileriyle birlikte katılım sağladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir