Erdoğan: Sabredin ekonomi 2023’te düzelecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023’te ekonomide bambaşka bir Türkiye’yi ortaya koyacaklarını iddia ederek, yurttaşlardan sabır diledi. Erdoğan, “Milletimizden biraz daha sabır, biraz daha metanet ve gayret bekliyorum” dedi. Erdoğan daha önce de yurttaşlara “Yoklukta sabretmeyi” öğütlemişti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van’da partisinin 7. Olağan İl Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

İzmir’de meydana gelen depreme ilişkin konuşan Erdoğan, “İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz” dedi.

“Başta Fransa, kimi ülkelerde yükselen İslam düşmanlığı Avrupa’yı defalarca felakete sürükleyen çarpık zihniyetin devam ettiğinin işaretidir” diyen Erdoğan, “Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslümanları, şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef almaktadır” ifadelerini kullandı.

“2023’te tüm diğer alanlar gibi ekonomide de bambaşka bir Türkiye’yi ortaya koyacağız” diyen Erdoğan, “Bunun için milletimizden biraz daha sabır, biraz daha metanet ve gayret bekliyorum” diye konuştu.

Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada da, “Müminin görevi varlıkta şımarmamak, yoklukta sabretmektir. Gerçek mümin acıyı bal eyleyendir” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İzmir’deki depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza inşallah en kısa sürede yenilerini yapıp teslim edeceğiz.

Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD’ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

Son dönemde Fransa başta olmak üzere kimi ülkelerde yükselen Macron düşmanlığı Avrupa’nın çarpık düşüncelerinin devam ettiğini göstermektedir. Dini fanatizmle İslam’a ve Müslümanlar’a ırkçı saiklerle nefret besleyenler artık bunu gizleme gereği dahi duymuyor. Peygamber efendimize edilen her hakaret tüm Müslümanları hedef almaktadır. Şahsıma edilen her hakaret tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef almaktadır. Bize edilen hakaret ülkemize yaptığımız hizmetlerden kaynaklanıyor. Kısır politik çıkarlar uğruna, ülkelerinin ve tüm dünyanın huzurunu kaçıranlar bunun hesabını elbette verecektir. Bunu da inancımızın ve kültürümüzün özünde var olan vakarla yapacak ve asla provokasyonlara itibar etmeyeceğiz.

Bölgemizde ve dünyada yaşanan her mesele doğrudan ülkemizi ilgilendiriyor. Türkiye’nin Libya’da ve Karabağ’da aktif bir rol oynamasının sebebi hem kendi haklarını savunmak hem de zor zamanda dostlarının yanında yer aldığını göstermektir. Tüm bunları yaparken, ülkemizde vatandaşların dertlerini ve beklentilerini ihmal etmiyoruz. Ekonomimizi maruz kaldığımız saldırılara karşı ayakta tutuyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak için 40 milyar liralık destek sağladık.

Böyle dönemler doğru stratejiler ve cesur kararlarla çok büyük atılımların fırsatıdır. Ülkemizi kuşatmaya kalktılar. İstikbalimizi canımız pahasına savunarak karşılık verdik. Ekonomimizi kuşatmaya çalışanlara cevabı da yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz.

Ekonomi de en az siyasi özgürlüğümüzü sağlamak kadar önemli adımlar atıyoruz. Yıllarca bu ülkeyi faiz, kur, enflasyon üçgenine sıkıştırarak sömürenlerin oyunlarını birer birer bozuyoruz. Artık yolun sonuna geldiklerini görenlerin tüm güçleriyle saldırmalarının sebebi budur. Ekonomideki büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi bir öneme sahiptir. 2023’te tüm diğer alanlar gibi ekonomide de bambaşka bir Türkiye’yi ortaya koyacağız. Bunun için milletimizden biraz daha sabır, biraz daha metanet ve gayret bekliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir