“Eyüpsultan’ın umut ışığı tüm İstanbul’u aydınlatacak!” Emel BİLENOĞLU

Emel BİLENOĞLU, 21 Ekim Pazar günü CHP İlçe Başkanlığında CHP Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak.

Bir kadın ve anne olmanın duyarlılığıyla çocuklarımızı, kadınlarımızı, gençlerimizi, engellilerimizi ve emeklilerimizi rahat ve mutlu kılmak, Eyüp'ü huzurlu ve mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirmek amacıyla çıktığım bu ulvi yolda sizlerin yoldaşlığına talibim.Eyüpsultan'da büyük bir demokratik buluşmayı sağlayarak Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Eyüp Sultan Belediyesi'ne taşımak için Eyüp Sultan Belediye Başkanlığı Aday Adaylığımı 21 Ekim 2018 Cumartesi günü Saat 17:00'da CHP İlçe Binamızda bilgilerinize arz edeceğim.Emel Bilenoğlu

CHP Haber paylaştı: 17 Ekim 2018 Çarşamba

 

Emel BİLENOĞLU’nun yaptığı basın açıklamasında;
“İlçedeki tek kadın aday olarak, CHP bayrağını Eyüpsultan Belediyesi’ne taşımak için Cumhuriyet Halk Partisinden Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’na aday adaylığımı 21 Ekim 2018 Pazar, Saat 17.00’de CHP ilçe binasında düzenlenecek toplantı ile açıklayacağım”
Emel BİLENOĞLU, “2014 yılında mücadele ruhu ile çıktığı sokaklardan, özlemini duyduğum demokratik günleri göreceğim zaman gelene kadar bir daha evime girmeyeceğim. Bu inançla mücadelemi, Cumhuriyet Halk Partisi içinde sürdürmeye devam ediyorum”
Eyüp’te, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin üyesi ve ayrıca ilçede Çağdaş Kadınlar Derneği’nin kurulmasına destek olduğunun altını çizen Emel BİLENOLU  “Üyesi olduğu Eyüp Dostları Vakfı çatısı altında “Eyüp’te Yaşayanların Dilinden Son Yüzyılın Hikayesi” organizasyonun proje sorumluluğunu üstlendim. 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen bu organizasyonla, binlerce Eyüp’lüyü bir araya getirerek, Eyüp’ün yakın tarihini, yaşayan yüzlerce tanıkla görüşerek hazırlanan kitabın tanıtımı, çekilen belgesel film ile yapıldı”
25 yıl özel sektörde farklı şirketlerde profesyonel olarak çalışan Emel BİLENOĞLU, 10 sene kendi tasarım ofisini yönetti. Evli ve 2 çocuk annesi olan BİLENOĞLU, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü mezunu bir tasarımcıdır.
Emel BİLENOĞLU, Eyüp’e, kadim tarihine ve barındırdığı eserlere bakışının bu nedenle  daha farklı olduğunu belirterek, “Eyüp, hem inanç tarihimizin, hem de Cumhuriyet tarihimizin bir çok sanatçısının yetiştiği bir kültür ve sanat merkezidir. 1950’lerden itibaren Haliç ve çevresinin yaygın üretim ve istihdam alanı olarak, Disk, Türk-İş gibi önemli emek örgütlerine Eyüp’ten büyük katılımlar gerçekleşmiştir.” diye ekliyor.
Emel BİLENOĞLU amacının, Eyüpsultan’a çoğulcu çözüm üreten, insan odaklı katılımcı bir sosyal belediyecilik anlayışını, vizyoner, yenilikçi, geliştirici, kalıcı, uzun vadeli hizmetler ile sunabilmek olduğunu belirtiyor.
Emel BİLENOĞLU, “Hedefim, sevgiyle umuda yakacağımız ışık ile Eyüpsultan’dan doğarak İstanbul‘u aydınlatmaktır.”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Eyüpsultan Belediyesi’ni; toplumun her kesimini kucaklayacak, evin merkezi olan kadınlarla en yakın iletişimi kuracak, gençlere vizyon açacak bir Cumhuriyet kadını aday ile kazanabileceğine inanıyor ve göreve hazır olduğunu beyan ediyor.
32. Gün Haber

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir