Ferit Şahenk’in yalanı yatsıyı bile göremedi!..

İBB’nin açılışına davet edildiği halde “pozitif biriyle temaslıyım” diyerek katılmayan Ferit Şahenk, İktidar çağırınca tıpış tıpış gitti.

Eminönü-Alibeyköy Tramvayı’nın Cibali – Alibeyköy Cep Otogarı arasındaki ilk kısmı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı törenle dün hizmete girdi.

Tramvay hattının inşaat çalışmalarına 2016 yılında, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş zamanında başlanmıştı. 2018 yılında bitirilmesi planlanıyordu. Ancak beklenildiği gibi olmadı. İnşaat çalışmalarının birçok bölümünde çökmeler meydana geldi. Devamında ise finansal sıkıntılar da devreye girince, tramvay hattı inşaatı durma noktasına geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması sonrasında da çalışmalara hız verildi. Önce finans sorunu çözüldü, ardından da inşaatın çökme yaşanan yerlerine farklı aralıklarla yüzlerce dev kazıklar çakıldı.

4 Ocak’ta İstanbul halkının hizmetine girecek tramvay hattı 10 gün boyunca bedava olacak.

CHP ve İYİ Parti liderleri Kılıçdaroğlu ile Akşener, hattı tramvayla gezerken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da hem kendilerine eşlik etti hem de hattın yapımı ve etrafındaki peyzaj çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Ancak açılıştaki bir ayrıntı dikkat çekti.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı İnşaat, Elektromekanik ve Araç Alım İşi’ni, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş İnşaat üstlenmişti.

Fakat Ferit Şahenk, dünkü açılışa davet edilmesine rağmen gelmedi.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, Ferit Şahenk, koronavirüs testi pozitif çıkmış biriyle temaslı olduğunu gerekçe göstererek açılışa katılmadı.

Öte yandan, bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün, Doğuş Grubu ve Gülsan Holding ortaklığıyla inşa edilen Kömürhan Köprüsü’nün Elazığ’daki açılışına video konferans yöntemiyle katıldı.

Elazığ ve Malatya’nın bağlantı noktası Kömürhan Köprüsü’nün açılışına Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de katıldı.

Dün “temaslıyım” diyerek, Kılıçdaroğlu ve Akşener’in de olduğu, İBB’nin tramvay açılışına katılmayan Ferit Şahenk, bugün Erdoğan’ın video konferansla dahil olduğu açılışta kurdeleyi keserken boy gösterdi.

İşte o Ferit Şahenk’in de bulunduğu açılıştan bir fotoğraf:

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir