Gezi, onurlu bir duruşun resmidir!..

Beraat ettirmeye kalktılar” bu sözü partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin Meclis grup toplantısında Gezi davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala için verilen tahliye kararına istinaden kullandı.

Deniz SEVÜK
32. Gün Haber Gen. Yay. Koord.

Bununla yetinmeyen partili Cumhurbaşkanı, Gezi olaylarını bir kez daha hatırlatarak “ güya ağaç ile başlayan olaylar, devlete ve millete karşı sivil kalkışma halidir” dedi.

Partili Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında da “ Gezi olayları, aslında tıpkı askeri darbeler, muhtıralar, tıpkı terör örgütlerinin saldırıları gibi devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır” demekten de geri kalmadı.

Partili Cumhurbaşkanı, 46 kamu binası, 231 polis aracı ve 44 Anbulans’ında kullanılmaz hale geldiğini, 697 güvenlik polisinin yaralandığını ve 1 polisin de şehit düştüğünü, toplam da 1.4 milyar dolar da parasal bir kayba sebebiyet verdiğini söyledi.

Dünden bugüne Gezi olayları ile ilgili olarak gerekli gereksiz herkesin bir analiz içine girdiğini, kümülatif olarak Gezi olaylarının doğasına sahip çıkmak isteyen temiz duygular ile hareket eden birkaç gencin başlattığı ve ardından içeriye sızan terör örgütü mensupları ile Türkiye’yi ve özellikle Tayyip Erdoğan’ı hedefe alan uluslararası kuruluşların da katkılarıyla devlet ve millete karşı bir ayaklanma olduğu yönünde yaratılan algı mühendisliği maalesef ki meyve vermiştir.

Günlerce süren olaylarda devletteki hiyerarşik yapıya uygun olarak işleyen, en üste bulunan Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yapılan polis şiddeti yok sayılmış, yitirilen canlar unutularak, 1.4 milyarlık bir bakiye ile sonuç tespiti yapma hadsizliğine gidilmiştir.

Kendi emir komuta zinciri içinde olan gece baskını ile Gezi parkında çadırları yakan, uyguladıkları şiddet gerçeklilikleri ortada duran vakalar hakkında “ ben talimat verdim” dedikten sonra utanmadan o işlere katılanlar Fetöcü polislerdi diyerek sıvışma gayreti içine giren birinden başka bir söz söylemesini beklemek hata olurdu.

Kendi yönetimi süresi içinde, polis, asker ve yargıda var olan kadroların yüzde 90’lık kısmını bir terör örgütüne kaptırma beceriksizliğini başarmış birinden, “deliğe süpürüp atmayın halen bunu kullanabiliriz” sözlerinin sebebiyeti olan birinden, Gezi olaylarının kronolojisi anlamasını beklemek te hata olurdu.

Unvanında “Adalet ve Kalkınma” olan bir parti tarafınca yönetilen Türkiye’de vatandaşların Adalet ve Kalkınmaya duyduğu talebin sokağa yansımasının adıdır GEZİ.

Ne istediniz de vermedik diyenlerin bugün, 15 Temmuzla sonuçlanan Feto ilişkilerinden arındırıp kendi dışında olan herkesi Fetöcü olarak yaftalamaları ahlaksızlığın dik alasıdır.

2002 yılından, 15 Temmuz ve sonrasına kadar Feto ile her türlü pozisyonda ilişkiye girenlerin namus timsali ahlaklılar olması, bu ahlaksız ilişkiyi devaatle ifşa edenlerin ise bugün suçlanıyor olması trajikomik bir durumdur.

Artık daha net haykırmak gerekmez mi?

Artık namusluların da, namussuzlar kadar cesaretli olma zamanı gelmemiş mi?

Çok merak ediyorsan söyleyeyim. Gezi, bu ülkenin, Türkiye halklarının onurlu duruşun resmidir.

17-25 tarihi, Türkiye’de yapılan yolsuzluk ve hırsızlıkların çarşaf çarşaf ortaya saçılmış lığın tarihidir. İki hırsızdan, iki hukuk dışı yol arkadaşından birinin bunu ifşa etmiş olması bu gerçekliği ortadan kaldırmaz.

15 Temmuz tarihi, besleyip büyüttükleri, aynı yatağı paylaşanların yorgan kime ait kavgasının resmidir.

Ortada bir darbenin olduğu gerçeği vardır. Lakin bu kalkışmadan haberdar olarak kontrollü bir şekilde olmasına imkan sağlayan ve bunu bir mucize olarak nitelendirip kendisine karşı muhalefet olan tüm kesimleri yok etmek isteyen bir siyasi anlayışın da vücut bulmuş halidir.

Son günlerde kamuoyunun gündemini en çok meşgul eden konu ise, Feto’nun Siyasi Ayağı tartışmasıdır.

Feto’nun Siyasi Ayağı kimdir bilmem ama Feto’nun siyasi kalbi, siyasi böbreği, siyasi dalağı “bu hasret bitsin” ve “ ne istediniz de vermedim” diyen zihniyetin ta kendisidir.

Osman Kavala, M.Ali Alabora, Can Dündar, SOROZ’cu mu bilmem lakin sizin kim olduğunuzu çok iyi biliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir