Gitti OHAL Geldi Terörle Mücadele

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüm süreci kapısını şimdilik kapalı tuttuğunu, OHAL’i kaldırırken ise yerine “terörle mücadelede geniş soruşturma ve kovuşturma yetkisi” düzenlemesi yapılacağını söyledi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Erdoğan’ın KKTC ve Azerbaycan gezisinin ardından “Başkan Erdoğan’dan gözlemlerim” başlığıyla bir analiz kaleme aldı.

Müderrisoğlu, Erdoğan’ın çözüm süreci kapısını şimdilik kapalı tuttuğunu, OHAL’i kaldırırken ise yerine “terörle mücadelede geniş soruşturma ve kovuşturma yetkisi” düzenlemesi yapılacağını söyledi. Müderrisoğlu’nun Erdoğan’dan“Başkan” diye bahsetmesiyse dikkat çekti.

Müderrisoğlu şunları yazdı:

Anladığım o ki Sn. Başkan, ‘Yeni döneme OHAL ile girmeyelim’ önerilerini dinlemiş. Lakin terörle mücadele için en azından olay bölgesi ve çevresi ile tanımlı geniş soruşturma ve kovuşturma yetkisini gerekli görüyor.

Önümüzdeki aylarda bir tür ‘çözüm süreci’ bekleyenlere ise şahsi yorumum şu olur:

Terörle mücadele, kesin netice alınıncaya kadar sürecek. Örgütün siyasi uzantısına mesafe konulmaya devam edilecek. Irak ve Suriye denklemi açıklık kazanıncaya, milli güvenlik tehdidi ortadan kalkıncaya dek iç ve dış çevrelerin her türlü telkin veya tavsiyelerine kapılar kapalı tutulacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir