GİTTİĞİ HER YERDE SEVGİYLE KARŞILAŞIYOR

Çırçır mahallesinde bugün Millet İttifakı eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, rüzgarı esti.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, seçim çalışmalarına bugün, Çırçır mahallesinde devam etti. Esnaf ve vatandaş ziyaretleri yapan Emel Bilenoğlu, Çırçır mahallesinde sevgiyle karşılandı. Soğuk hava durumuna rağmen balkon, ve pencerelere çıkan vatandaşların, Emel Bilenoğlu’na gösterilen ilgi dikkatlerden kaçmadı.

Çırçır Mahallesinde, Emel Bilenoğlu’na en çok sorulan sorular tapu, imar sorunu ve hayat pahallılığı hakkındaydı. Vatandaşlardan biri “ biz bu mahalleye taşındığımızda buralara köpek yaylası denirdi. Yol yoktu. Elektrik yoktu. Suyu taşıma ile getiriyorduk. Yolu da, elektriği de biz kendimiz getirdik. Bunu yaparken vergimizi, elektrik paramızı bugüne kadar eksiksiz ödedik. Bugün tapumuzu talep ediyoruz, bize siz burada kaçak oturuyorsunuz diyorlar. Bu nasıl bir adalet, bu nasıl bir vicdan” dedi.

Millet İttifakının Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu, “ sizin çok iyi anlıyor ve sorunlarınızı çok iyi biliyorum. Tapu ve imar sorunu sadece Çırçır mahallesinin değil, Akşemsettin, Karadolap, Alibeyköy Merkez, Sakarya mahalleleri başta olmak üzere Eyüpsultan ilçemizin sorunu.

Bu sorunun çözüm yolu öncelikle sizin hak sahibi olduğunuzu tanımakla başlar. O sebeple biz Kentsel Dönüşüm veya Yerinde Dönüşüm tabirlerini kullanmıyoruz. Biz, Halkla Birlikte Hakça Dönüşüm diyoruz. Bölgemizde yaşanan İmar ve Tapu sorunlarımızı konuşmak ve halkımızla beraber bir yol haritası belirlemek için 1 Mart Akşamı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayımız sayın, Ekrem İMAMOĞLU ile birlikte Halkımızla buluşuyoruz. O toplantıya, tapu ve imar sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımızı şimdiden davet ediyorum,”dedi.

Hayat pahalılığı ile ilgili sorulan sorulara Emel Bilenoğlu, “ yaşadığımız hayat pahallılığı bir yönetememe krizi olduğunun ispatıdır. Tarım ve hayvancılık ülkesi olan Türkiye’mizde bugün durumu ithalatla toparlamaya çalışılıyorsa, hayat pahalılığı kaçınılmaz olur. Biz ilk olarak Eyüpsultan’da vatandaşlarımızın temel gıda ürünlerine ucuz ve kolayca ulaşmasını sağlayacağız. Oluşturacağımız Gıda Merkezleri ile bu sorunu çözeceğiz,”dedi.

   

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir