GÖKTÜRK CUMHURİYETİN 95. YILINI KUTLADI

Cumhuriyetin 95. yılı kutlamaları CHP Göktürk Mahalle Temsilciliğinin düzenlediği etkinlikle Göktürk’te kutlandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlamalara vatandaşların ilgisi yoğundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardında Seval KIZILTAŞ konuşmada ” Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünü ulusça büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu günde, Bayramınızı en içten duygularla kutluyorum.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında şanlı ordumuz tüm imkansızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kahramanlıkla Kurtuluş Savaşında zaferle çıkmıştır. Bu zafer 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetimizin ilanı ile taçlandırılmış, tarihimizin en önemli dönüşümlerinden birisi gerçekleştirilmiştir.

Cumhuriyet rejimi, tarihte monarşiye karşı verilen özgürlük mücadelesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Halkın egemenliğine dayanan Cumhuriyet İdaresi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı kadın-erkek herkese Anayasa ve yasalar karşısında eşit birey olma hakkını vermiştir” ifadelerini kullandı.

yapılan konuşmanın ardında 10. Yıl Marşı ve M. Kemal Atatürk için yazılmış parçalar seslendirildi.

Kutlama etkinliği katılan vatandaşların ilgi ve heyecanla seslendirdiği, İzmir Marşının okunması ile sona erdi.

Cumhuriyetin 95. Yıl kutlamalarına katılanlar arasında CHP Eyüpsultan Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan Emel BİLENOĞLU, Cemal ÖZDEMİR, CHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı, İnşaat Muh. Filiz GÖKÇE, CHP llçe Başkanlık Sağlık Komisyon Başkanlığı da yapan Didem Engin ERASLAN gibi isimler de katıldı.

Göktürk’te düzenlenen kutlama etkinliğinden kareler. 32. Gün Haber

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir