Göktürk’de bulunan Belediye Ek Hizmet Binası satılıyor mu?

Deniz Köken Başkanlığındaki Eyüpsultan Belediye Meclisinde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından Başkanlık Makamına yollanan 97927743-195.01.02 sayılı yazıda; ” Esbaş Eyüp Belediyesi Tanzim Satış Hiz. İnş. Gıda San. A.Ş. Genel Müdürlüğünün, ilgi tarih ve sayılı yazı ile iletmiş olduğu talebin incelenmesi sonucunda, uygun görülen, Göktürk Merkez Mahallesi Belediye Caddesi No:15 125 Ada 3 Parsel 2054,60 m2 yüzölçüm sayılı taşınmaz ve üzerinde bulunan bina ve bahçesinin bilirkişi raporunda tespit edilen 14.500.000 TL bedelle Esbaş A.Ş’ye devredilmesi hususunu bir karar alınmak üzere Belediye Meclisine havalesini olurlarınıza arz ederiz” denilmektedir.

31 Mart Yerel seçimler sonrası toplamda 38.000.000 TL’lik borçlanma ve Eyüpsultan Belediyesine ait bazı taşınmazların satış yetkisini alan Belediye Başkanı, şimdide Göktür Merkez Mahallesinde yer alan Belediye Ek Hizmet Binasının satışını yapmak istiyor.

Başkanlık Makamına, Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yollanan talep yazısında “DEVİR” edileceği yazıyor olsa da bu bir satış yetkisidir.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yollanan talep yazısında, Devir sonrası mevcut parsel ve üzerinde bulunan taşınmazın Esbaş A.Ş. tarafından nasıl değerlendirileceği belirtilmemiş olup, belli bir zaman aralığı sonrası özel sektöre satılmayacağı konusunda da kesin belirtilmiş bir madde de bulunmamaktadır.

Geçmiş deneyimler bize, Belediyelere ait taşınmazların kendisine ait iştiraklere devredilmesi sonrası özel sektöre satış yapılması noktasında kolaylık sağladığını gösteriyor.

Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonuna havale edilen talep 05.12.2019 Perşembe günü yapılacak Belediye Meclis oturumunda karara bağlanacaktır.

Şimdi gözler Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonunda görev yapan Cumhuriyet Halk Partisi Komisyon Üyelerinin vereceği karara çevrildi.

32. Gün Haber / Deniz SEVÜK

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün ilgili yazısı

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir