Gürsel Tekin İBB Araç Rantını özetledi..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) AKP döneminde kiralanan yüzlerce araç ‘israfın kanıtı’ olarak Yenikapı’daki miting alanına çekiliyor. CHP yöneticilerinden yapılan açıklamalarda “Bu daha başlangıç” denilerek araçların geri dönüşünün pazar gününe kadar süreceği ifade edildi. İBB’den henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

“Kimden kaç araç kiralandığı, araçları kimin kullandığı” sorularının ise pazar günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanacağı öğrenildi. Araçları görmeye giden vatandaşlar “israf”a isyan etti. 

PAZAR GÜNÜNE KADAR ARAÇ GELİŞİ DEVAM EDECEK

Seçim öncesinde “İstanbul’da israf düzenine son vereceğiz” vaadinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı vakıflara sağlanan 357 milyon liralık desteği kesmesinin ardından, AKP döneminde kiralanan yüzlerce aracı da geri çağırdı. Araçlar, ‘israfın kanıtı’ olarak teşhir edilmek üzere Yenikapı’daki miting alanına çekildi. Araçların geri dönüşünün pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor. İddialara göre, yüzlerce araç müdürler, daire başkanları ve hatta bu kişilerin ailelerinin kullanımına verilmişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim öncesinde, AKP döneminde ihtiyaç fazlası olarak kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı’nda toplama sözü vermişti. İsrafı bu şekilde sergileyeceklerini belirten İmamoğlu, böyle olumsuzlukları bir araya getirmenin etkili olduğunu ifade etmişti.

Şekeri de bu şekilde bıraktığını anlatan İmamoğlu, “Yıllar önce günde 20 çay içiyordum. Biri, ’20 tane şeker biriktiriyorsun bir tabağa. Bir tabakta görünce ne kadar kötü’ demişti. O gün şekeri bırakmıştım. Araçları bir araya toplayacağız. Belki de bizim canımızı sıkacak, moralimizi bozacak. Kullananlar bile, ‘Yok ben kullanmadım, evime otobüsle gidiyorum’ diyecek. Dolayısıyla o görüntüyü görmem lazım” demişti.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir