“Halktan Aldığımızı Halka Geri Vermenin Zamanı Geldi” KETENCİ KÖYÜ DERNEĞİ

Dernekler, üyelerin ve duyarlı vatandaşların dayanışma ruhuyla ortaya koydukları katkılarla faaliyet sürdüren kurumlardır.

Gerek doğdukları köylere hizmet, gerekse göç aldıkları metropol şehirlerde var olma savaşı veren yoksul hemşehrilerine uzanan bir el olmak için dernekçilik günümüz Türkiye’sinde olmaz sa olmaz bir gerçekliliktir.

Erzurum İli Hınıs İlçesi Ketenci Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bu gerçeklilikle faaliyet gösteren, üyeleri başta olmak üzere sosyal dayanışmayı içselleştirmiş vatandaşların desteği ile çevresine umut olmak için çalışan derneklerden bir tanesi.

Genç ve dinamik bir dernek başkanına sahip olması belkide Ketenci Derneğinin bu günlerde elindeki en büyük sermayesidir.

12.01.2019 tarihinde Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonunda (CEDF ) düzenlenen dayanışma gecesiyle Ketenci Köyü Derneği, Dernekçilikte ender görülen bir çalışmanında öncülüğünü yaptı.

Ketenci Köyü Dernek Başkan Cafer ÜZÜM konuşmasında ” halkımızdan aldığımız yardımlar ile faaliyette bulunan bir dernek olarak artık, halktan aldığımızı hakla geri vermenin zamanı gelmiştir. 2017’de yönetim kurulumuz ile göreve geldikten sonra yürüttüğümüz çalışmalar ve aldığımız destekler ile derneğimizin merkezi olarak kullanacağımız bir taşınmazın sahibi olduk. dernekçilikte faaliyetlerin daha hızlı ve etkili olması için dernek merkezi olarak kullanılacak bir yerin olması önemliydi. yönetim kurulumuzla bunu başarmış olamanın vermiş olduğu mutluluğumuzu sizinle paylaşmanın onuruna sahip olarak bugün yeni bir sosyal dayanışmanın öncüsü olmanın gururunu yaşıyoruz. bugün buraya gelerek katkıda bulunan siz değerli dostlardan toplanan ekonomik gelirin yarısını üyesi bulunduğumuz, Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonunun yürüttüğü ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize BİR MONT BİR BOT kampanyasına vermenin gururunu yaşıyoruz. Değerli dostlar ve sevgili misafirler. hepinizin de çok net bildiği gerçeğimiz bunu gerektirir. bu ve benzeri dayanışmayı büyütmezsek küresel politikalarının ekonomik birer kurbanı olmaktan kurtulamayacağız” ifadelerini kullandı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen Ketenci Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi misafir sanatçıların türküleriyle son buldu.

Geceden görseller:

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir