İbrahim Kalın, Pelikan’ın hedefinde mi?

Pelikan grubuna yakın bir hesap tarafından paylaşılan video ile Fahrettin Altun ile kıyaslanan ve akıllara ‘Pelikan’ın hedefinde mi?’ Sorusunu getiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yayınladığı Cuma mesajında ‘sabır’ diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Pelikan grubuna ait olduğu iddia edilen bir hesaptan paylaşılan videodan sonra sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Kalın mesajında, “Mevla hepimize musibet karşısında metanet, husumet karşısında mağfiret, cehalet karşısında marifet, fitne ve fesat karşısında uhuvvet, belalar karşısında sabır ve hikmet nasip etsin. Kötülerin şenaetinden korusun, iyilerin safından ayırmasın. Cumamız mübarek olsun” dedi.

pelikan-in-hedef-aldigi-ibrahim-kalin-dan-sabir-mesaji-771487-1.

İktidara destek veren videolarıyla bilinen ‘@Busralsall’ sosyal medya hesabı üzerinden, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un kıyaslandığı bir video yayınlandı. Videonun kısa bir süre sonra yayından kaldırıldığı iddia edildi.

Videoda, “Peki neden İbrahim Kalın değil de Fahrettin Altun?” sorusu yöneltilerek, bu soruya şu cevaplar verildi: “Ağayı (Erdoğan) dövemeyen marabasını dövermiş, kabul. Ama hangi marabasını? Herhalde rızasına en muvaffık iş yapanını, ona en sadık olanını, düşmanlarını öz düşmanı gibi bilenini.”

Pelikan Grubu olarak bilinen AKP’ye yakın bir grup sık sık siyaseti dizayn etmek için organize biçimde harekete geçmesiyle biliniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir