İlçe Başkanlığına, Konsorsiyum’un adayı olmak isterim

CHP’de 2015 yılında İl Başkan yardımcılığı ve 2009 – 2014 döneminde de CHP Eyüpsultan Belediye meclis üyeliği görevlerinden bulunan Memet SEVİM, “İlçe Başkanlığı için ortak bir akılla oluşabilecek bir konsorsiyum’un adayı olarak aday olmak isterim dedi.

Deniz Sevük Memet Sevim
32. Gün Haber Koord. CHP Eski İl Bşk. Yrd
.

32. Gün Haber tarafından hazırlanan, Deniz Sevük‘ün moderatörlüğündeki programın bu haftaki konuğu, CHP eski İl Başkan yardımcılarından Memet SEVİM‘di.

Memet Sevim’in Güncel Paradigma Programındaki açıklamalarının satır başları

ÖRGÜTTE LİYAKAT ESAS ALINMADI

31 Mart yerel seçimlerinde, ilçe yönetimimizden ilçe başkanımıza, belediye başkan adayımızdan partimizin genel merkezine kadar herkes belediye seçimlerinin kazanılmasını ve CHP bayrağının Eyüpsultan belediyesine asılmasını isterdi.

Hiç bir arkadaşımız seçimleri kaybetmek adına bir hareket yapmadı. Lakin, geniş bir dayanışma ve geniş bir danışma ortamını yaratılmaması sonucu kaçınılmaz kıldı.

Şunu söyleyebilirim ki, Eyüpsultan’da seçimi kaybetmemizin en büyük nedeni, örgüt içindeki dayanışmanın en üst seviyeye çıkarılmaması ve örgüt içinde hak edenin hak ettiği noktalarda bulunmamasıdır.

PARTİ YÖNETİMİMİZ DURUMU OKUYAMADI

İstanbul’da Eyüpsultan alınabilinecek ilçelerinin başında gelmesine rağmen, bu durumu iyi okuyamayan genel merkezinden bu sonuçtan bir günahı vardır.

Burada hataların yapıldığını bilmesine rağmen, sonuçların doğru gitmediğini bilmelerine rağmen müdahale etmediler.

Müdahaleden kastım adayın değiştirilmesi değil. İlçe yönetiminin alınması değil, onların doğru çalışması için ortamı yaratmak ve örgütünde bu çalışmaya bir bütün halinde katılmasını sağlamak ve koordine etmeliydi.

PARTİDE ESKİDEN İDEOLOJİLER SAVAŞIRDI ŞİMDİ İLİŞKİLER SAVAŞIYOR

CHP’de eskide de parti içi gurupların yarışı vardı. Ancak kimse diğerinin alt kimliğine üst kimliğine inmiyordu.

Örneğin;

bir dönem partide, ” ya güvenlik kuvvetlerinin elini soğutmayalım, ne demek işkence var” diyen zihniyetle “işkence bir insanlık suçudur” diyen zihniyetin kongrelerde ayrışıyordu. Kongre sonunda da kazanan veya kaybeden taraflardan partiye küsme olmuyordu. çünkü kimse bireysel kavga vermiyordu. olay tamamen ideolojik bir kavgaydı.

ALANLARDAN KENDİMİ GERİ ÇEKMEDİM. ÇÜNKÜ BEN İDEOLOJİK BAKARIM

Ben Cumhuriyet Halk Partisinde üye olduğu süre içinde olaylara hep siyasi ve ideolojik baktım.

Benim orada aday olup olmamam çok önemli değil. Fakat Meclis üyeliğinde istifa etmemin sebebi bu değildir.Çekilme nedenim, listelerdeki dağılım noktasında yaptıklarım itibarıyla benim aşağılarda olmam hak ettiğim bir durum değildi.

Bunu da belirtmek isterim ki partili gibi durmakla partili olmak aynı şey değildir. yani bir parti üyeleri var, bunlar yalnızca kongrelerde gelirler ve oy kullanırlar. birde partili olmak var. her alanda her mücadelede partili olmak. işte ben bu ideolojik yapım gereği listelerden istifa ettim lakin kendimi alanlardan ve seçim kampanyasından geri çekmedim.

PARTİ EYÜPSULTAN DA 2010 YILINDAN BERİ KÖTÜ YÖNETİLİYOR

Şunu belirtmek isterim ki parti Eyüpsultan’da kötü yönetiliyor.

Benim çağrı şu;

2010 yılından bu yana yöneten kadroların yönetme zihniyeti Eyüpsultan da bir daha kongre kazanmasın.

ORTAK KONSORSİYUM ADAYI OLMAK İSTERİM

İlçe Başkanlık adaylığım noktasında şunu söylemek isterim. Ben bir kadro adayı olmak isterim. Bir ekibin adayı değil de ortak bir konsorsiyum’un adayı olmak isterim. Ve Eyüpsultan da Akp Belediyesinin paçasından tutup sokakta her gün tartıştıran bir ilçe başkanı olmak isterim

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir