İLK SINAV PAZAR GÜNÜ…

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığının, Eğilim Yöntemi ile Meclis Üyelerini seçme kararı ilçede heyecan yarattı.

Fermuar sisteminin uygulanacağı Eğilim yoklamasında, seçilebilir sıralarda yer almak için, Meclis Üyeleri çalışmalarına başlamış durumdalar. Kendilerini en iyi şekilde CHP Eyüpsultan üyelerine anlatmak ve 12-13 Ocak tarihlerinde yapılacak Eğilim Yoklamasında kabul görmek için sosyal medya başta olmak üzere üyelerle buluşmaya başladılar.

İlçe Başkanlığının 30 Aralık Pazar Günü düzenleyeceği tanıtım toplantısı aday adayı olan Meclis Üyeleri için çok önemli gözüküyor.

Söz konusu tanıtım toplantısında, aday adayı olan 32 kişi, Meclis Üyeliğine “ben uygun adayım” demeleri için ilk ve en önemli sınavlarından birini verecekler.

Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonu(CEDF)de Saat 13 – 17 arasında düzenlenecek tanıtım toplantısına CHP Eyüpsultan Örgütü tarafından yoğun bir katılım olacağı düşünülüyor.

Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adaylarınında izleme şansına sahip olacağı tanıtım toplantısında, CHP Eyüpsultan üyelerine kendilerini ifade etmek için Meclis Üyelerine 5’er dakikalık bir zaman verilecek. Aday adaylarının konuşma sıralaması SOYADI alfabetik sırasına göre olacaktır.

CHP MYK tarafından İl Başkanlıklarına gönderilen Genelgeye göre, Eğilim Yoklamasına katılacak Meclis Üyeleri, Kontenjan için baş vurmayacaklarına dair, İlçe Başkanlığına yazılı taahhütname vermeleri gerekmektedir.

Meclis Üyeliği için müracaat eden 32 aday adayından kaçının Eğilim yoklamasına katılacağı merak ediliyor. bir diğer merak edilen konu ise, Eğilim yoklamasının yapılıp yapılmaması hakkında İlçe Başkanlığının yaptığı toplantıda, Eğilim Yöntemine EVET diyen 9 Meclis Üyesinin tamamı Eğilim Yoklamasına katılacak mı, yoksa aralarında kontenjanı talep edecek olan var mı?

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığına 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde Meclis Üyesi olmak için müracaat eden aday adayların kim olduğuna baktığımızda;

İNAN ÇELİKER – ALİ HAYDAR İŞKAR – FATMA DURAN-KENAN KAPLAN – FATİH TAŞKIRAN – MURAT DEMİR –  GAZİ GÖKÇEK – ÖZGÜR SEDEF – MEMET SEVİM – SERTİF ERSİN TARHAN – FİLİZ GÖKÇE – HAYDAR PARLAK – VELİ GÜNGÖR – NİLGÜL ESENTEPE – YÜKSEL KAYA – SEVTAP ATTEPE – ALİ EKBER CÖMERT – ÖZCAN SEZGİNSOY – HÜSEYİN DERİN – ZÜLFÜ ÇAKAR – ERCAN SPOR – BİNALİ ÖZGÜL – SİNAN AYDIN – MEHMET SELAMET – NECATİ KARAMAN – İSMAİL ÇEBİ – HASAN ARSLANKILIÇ – CABBAR KEMENT – MURAT ÇELİK – YUNUS GÖREN – ZAFER DÖNER – ZÜBEYİR AKAY

gibi isimler yer almakta.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir