İnadına Yaşamak, İnadına Sanat!

Hızlı tüketim, günümüz dünyasının en büyük hastalıklarından biri durumunda. Toplumuzun en güzel özelliklerinden olan, sosyal ve kültür değerleri başta olmak üzere, yerleşim alanlarına karşı duyulan hassasiyet duygusu maalesef ki gün geçtikçe kaybolmaya başlandı.

Öte yandan, Kültür ve Sanat faaliyetleri, sanki ayrıcalıklı bir sınıfa aitmiş gibi neredeyse bitme noktasına gelmiş durumda. Hızlı tüketiminin gölgesinde düzenlenen günübirlik kültür ve sanat etkinliklerinin toplumdaki karşılığı ise maalesef ki saman alevi misali.

Böylesi bir zaman diliminde dahi insana ve yaşama farkındalık katan değerler de çıkmıyor değil. İşte bu isimlerden biri de Tuğba Diner

Tuğba Diner; Dünyayı etkisi altına alan ülkemizde de derin yaralar bırakan korana virüs pandemisinin yaşandığı bir zamanda, inadına yaşamak inadına sanat diyerek özellikle gençleri kültür sanat’a davet edecek bir projeye mimarlık yapıyor.

Proje mimarlığını Tuğba Diner’in yaptığı, Eyüpsultan İlçe Başkanlığı Kültür ve Sanat Komisyonunu ev sahipliğinde “Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1” ödüllü Fotoğrafçılık yarışması ile gençlerin fotoğrafçılıkla ve Eyüpsultan’a hayat vermelerine de imkan sağlanıyor.

Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1 fotoğrafçılık yarışmasının en büyük özelliği ise kendi alanlarında rüşdünü ispatlamış isimlerden oluşan jüri üyeleri.

Alberto Modiano , Cem Sertesen, Aysun Akyüz , Tuğba Diner ve CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığı Kültür ve Sanat Komisyonunun düzenleyeceği Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1 ödüllü fotoğrafçılık yarışmasında jüri üyeliği yapacaklar.

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, Gençleri kültürel ve sanatsal faaliyetlerin içine çekmeyi hedeflediklerini, doğal, mimari ve tarihsel dokusuyla bir hazine olan Eyüpsultan’a; geleneksel hale gelecek bir fotoğraf yarışması kazandırmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1. Amatör Fotoğraf Yarışması Jürisi;

Alberto Modiano

Alberto Modiano: Fotoğraf tarihçisi ve belgeselci. Royal Photographic Society (İngiltere Kraliyet fotoğrafçılığı) kuruluş üyesi. Sed Üyesi/ İFSAK Onursal Üyesi

Cem Sertesen

Cem Sertesen: Görüntü Yönetmeni ve belgeselci. 2017 yılında 9. Trt belgesel ödülleri yarışmasında finalist olan  Nuh’un Gemisi’nin yönetmeni. Hepimiz Aynı Gemideydik adlı belgesel kitabı ise İngilizceye çevrilmiştir.

Aysun Akyüz

Aysun Akyüz: birçok ödül sahibi başarılı yönetmen Aysun akyüz’ün projelerinden bazıları; Verda (2019), Cennet’in Gözyaşları (2017), Kalbimdeki Deniz (2016-2017), Asla Vazgeçmem (2015-2016), Küçük Ağa (2014), Yer Gök Aşk (2011)

Tuğba Diner

Tuğba Diner: Melekler Adası, Sev Kardeşim, Elveda Derken gibi bir çok dizinin sanat yönetmenliğini yapan Tuğba Diner, Büyük Risk, Gelin Evi gibi başarılı programların yapımcılarından.

Doğan Sarıtaş

Doğan Sarıtaş: Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir