KADIN YÜREĞİ

Eyüpsultan Alibeyköy Esentepe Mahallesi’nde 9 metrekarelik evde zor şartlar altında yaşayan Özcan ailesi yaşam mücadelesi veriyor. Maddi imkanları yetersiz olan ve 4 çocuğuna bakmakta zorlanan baba Erdi Özcan, ve Selin Özcan’ın 2 yaşındaki KOAH hastası kızı Hiranur için yardım bekliyor.

En küçüğü 2 buçuk aylık en büyüğü 8 yaşında 4 çocuklu ailenin yardım çağrısına uzanan el Emel BİLENOĞLU’nun oldu.

Kış ayında daha da zorlaşan hava şartlarında sobayla ısınan 9 metrekarelik ev içinde 6 kişilik aile yaşamaya çalışıyor. En küçükleri 2 buçuk aylık olan Rabia, 2 yaşındaki Hiranur, 6 yaşındaki Medine ve 8 yaşındaki Hazal ile birlikte yaşam savaşı veren anne Selin Özcan’a bir başka anne olan Emel BİLENOĞLU ziyarette bulundu. aileye gıda ve giyecek desteğinde bulunan Emel BİLENOĞLU’na aile teşekkür etti.

Baba Erdi Özcan yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle sürekli bir işte çalışmamakta. Aileye ulaşmak için Esentepe Mahalle Muhtarı Engin DEMİRBAŞ ile diyaloğa geçen Emel BİLENOĞLU ” bu çığlığa sessiz kalmak imkansızdır”dedi.

Emel BİLENOĞLU ” Bugün bu ailemizin yaşadığımız ne ilk nede son olacaktır. Benim veya benim gibi duyarlı her bir vatandaşın zor durumda olan benzer sıkıntılar yaşayan ailelere ulaşması önemlidir. Lakin daha değerli olan gerçek ise sosyal belediyecilik ve sosyal devletin daha etkin halde hayat bulmasıdır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir