Kadınlar Yürüyor İktidara Doğru

Eyüpsultan da yerel seçimlere giderken aday adaylığını açıklayan, Emel BİLENOĞLU güne damgasını vurdu.

Emel  Benlioğlu, CHP Eyüpsultan Belediye  Başkan aday  adaylık açıklamasında kadınların yoğun ilgisi, CHP’de heyecan yarattı.

Yoğun alkışlar ve hazırlanmış slayt video gösterimi ile salona giren Emel BİLENOĞLU ve CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK tablodan memnundu.

Sinan Akçiçek yaptığı konuşmada ” bu kadar kalabalık kadınların olduğu bir ortamda oturarak konuşmayı doğru bulamadığımda huzurlarında ayakta konuşmayı daha doğru buluyorum. bu sinerjiyi seçim döneminde alanlar da göreceğimden hiç şüphem yoktur. medeni cesaret göstererek aday adayı olan Emel Bilenoğlu’na siz kadın yoldaşlarımın huzurunda teşekkür ediyorum.” dedi

İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK’in açılış konuşmasından sonra söz alan Emel BİLENOĞLU söze kendisine çiçek gönderen Erol MÜDERCİNLER ve Ferzan ÖZER’e teşekkür ederek başladı.

HEPİNİZE BİN SELAM OLSUN

Emel BİLENOĞLU, yaptığı konuşmada ”

Her sabah güneşten önce uyanan, elleri emek kokan, elleri cennet kokan, saçlarında devrim çiçekleri açan güneşin kadınları, geleceğin  umudu genç kızlarımız, delikanlılarımız, çiçek kokulu, özlem kokulu çocuklarımız ve kadim Eyüpsultan’ın cesur yürekli kıymetli beyefendileri MERHABALAR hepiniz hoş geldiniz…

Sayın İlçe Başkanım ve yoldaşı olmaktan gurur duyduğum, Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli örgütü hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yazılı ve görsel basının kıymetli temsilcileri, birinci derecede halkımızla birlikte olan mahalle muhtarlarımız, ilçemizin olmazsa olmazı değerli dernek başkanlarım, yüreğine vatan ve Atatürk sevdası düşmüş, bugün buraya vakit ayırıp gelmiş olan tüm halkımız hoş geldiniz. Hepinize  bin  SELAM OLSUN”dedi.

ONURLU YOLUN İLK ADIMINI SİZLERLE BİRLİKTE ATIYORUM.
Emel BİLENOĞLU, konuşmasının devamında “Kıymetli  dostlarım, çıkacağım bu onurlu yolun ilk adımını bugün burada sizlerle birlikte atmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Sizlerle birlikte olmanın verdiği güven ve gururla heyecanımı gidermeye çalışıyorum.

Kısaca kendimden bahsetmek istiyorum 31 Mayıs 1971 yılında Bartın’ın Amasra ilçesinde doğdum. Şanlı ordumuzun Deniz Kuvvetleri’ne 35 sene hizmet etmiş Çorum’un İskilip ilçesinden Ömer Astsubayla, Saraybosna’dan göç etmiş bir ailenin göçmen kızı olan İffet Hanımın kızlarıyım.

İlkokulu Paşabahçe ilkokulunda, orta ve lise eğitimimi ise Kandilli Kız Lisesi’nde başarıyla tamamladım. Üniversiteyi Mimarsinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde bitirdim.

1993 yılından 2006 yılına kadar kurumsal firmalarda tasarım müdürlüğü ve koordinatörlük yaptım. 2006’dan 2014 yılına kadar kendi firmam olan Emel Bilenoğlu Trend’ i başarıyla çalıştırdım. Türkiye’nin önemli firmalarının tasarım danışmanlığını yaptım. Halen gıda sektöründeki kendi firmamızda tasarım danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık yapmaktayım. 2003 yılında kıymetli eşim sevgili Cafer Bilenoğlu ile hayatımı birleştirdim. 2006 yılında ise dünya güzeli kızım Derin ve yakışıklı oğlum Sarp’ı dünyaya getirerek hayatımın en anlamlı dönemine girmiş oldum”

EYÜPSUNTAN’I SOKAK SOKAK BİLİYORUM

Emel BİLENOĞLU, konuşmasına “Sevgili dostlar, Yıllardır yaşadığım, çocuklarımı yetiştirdiğim İstanbul’un sur dışındaki bu en eski yerleşim merkezi olan Eyüpsultan’a gönülden bağlıyım. Babamın mesleği nedeniyle hayatım boyunca farklı farklı semtlerde yaşamak zorunda kaldım ama yolum hep bir şekilde Eyüpsultan’dan geçti. Bu nedenle de yaşımın yettiğince Eyüpsultan’ı bilir ve tanırım. Özellikle de siyasetin içine girdikten sonra bu güzel ilçeyi sokak sokak gezme ve öğrenme şansına sahip oldum. Tanıdıkça da Eyüpsultan’da sosyal belediyecilik adına çağdaş, modern ve tasarımsal düşüncenin hayata geçilmesi adına çok büyük eksiklikler olduğunu fark ettim. İşim gereği dünyanın birçok şehrinde bulundum, kendi memleketim kadar olmasa da birçok güzel yer gezdim. Yoktan var edilen şehirler, parklar, ormanlar gördüm. Mutsuz ve gelecekten umudu kalmamış insanların sosyal belediyecilik kapsamında nasıl hayata bağlandığına şahit oldum, gençlerin sosyal hayata ve iş hayatına nasıl entegre edildiğini imrenerek izledim. Çocukların 2,5 yaşı itibariyle eğitime başlamalarını sağlayan belediyecilik modellerini izledim, bu bilgileri kendi dosyalarım arasına aldım. Bu birikimle Eyüpsultanı artık bir dünya markası yapmanın, Eyüpsultan’da yaşayan insanların dünyaya açılmasının tam da zamanıdır” şeklinde devam etti.

 

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİN YOK OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Emel BİLENOĞLU, konuşmanın devamında ” Sevgili dostlar, öyle bir süreçle sınanıyoruz ki, her gün ayrışma ve kutuplaşmanın arttığı bu zamanlarda insanlara umut olmak bir bütünü yakalamaktan başka şansımız yoktur. Yaşadığımız ekonomik, siyasi ve kültürel kaos bizleri birbirimize daha sıkı bağlarla bağlamalı diye düşünüyorum. Bu zor zamanlarda birbirimizin elinden tutmaya eskiden çok daha fazla ihtiyacımız var. İşte bahsettiğim sosyal belediyecilik anlayışı da bu değerler üzerinden hayat bulacaktır. Ama bilin ki içimizin acıdığı, üzüldüğümüz çok şey var. Uyuşturucu ve kumar başta olmak üzere yozlaşmaya her gün bir canımızı verdiğimiz ve fıtrat olarak adlandırılan günlerden geçiyoruz.

Bir kadın ve anne olarak en çok bizler endişeleniyoruz. Bırakın dağları taşları betonlaştırmayı, oraya buraya sürekli kaldırım taşları döşemeyi, çocuklarımız gidiyor, içimiz yanıyor, geleceğimizi yitiriyoruz”şeklinde konuştu.

TAPU VE MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLMEDEN EYÜPSULTAN’DA HUZUR OLMAZ

Eyüpsultan da yıllardır çözülmeyi bekleyen mülkiyet ve tapu sorununa değinen Emel BİLENOĞLU,

“Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Müdürlüğü ortak çalışması ile hazırlanan JİCA raporu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Boğaziçi, İstanbul Teknik, Ortadoğu Teknik, Yıldız Teknik üniversitelerinin katılımıyla hazırlanan deprem master planında deprem riski taşımayan Eyüpsultan’ın, nasıl kanunsuzca riskli alan ilan edilip, 50 yıllık geçmişi olan hak sahiplerinin, 2981, 775, 4706 ve 6306 sayılı kanunlarda kazanılmış haklarının nasıl yok sayıldığını yakinen biliyorum ve bu haksızlığa dur demek gerektiğine inanıyorum” dedi.

Emel BİLENOĞLU “Eyüpsultan’ın kıymetli değeri olan Eyüp Camiinin gün geçtikçe alan düzenlemesi adı altında beton yığınları arasında kaldığını görüyorum, üzülüyorum. Haliç’e olan kıyılarımızı, yeşil alanlarımızı yitirdiğimizi, çocuklarımızı sporcu, bilim insanı, sanatçı yapamadığımızı, o çocukları ellerini uzattıkları yerlerden tutup çıkaramadığımızı acı duyarak görüyorum, bu sıkıntıları taa içimde yüreğimde hissediyorum.

UMUT VE DİLEK ÇİÇEĞİNİN BEYAZ TOHUMLARINI, EYÜPSULTAN’A SAVURACAĞIZ

İstanbul’un gözbebeği olan Eyüpsultan’ın güzellikleri kadar ciddi problemlerinin olduğu gerçeğinin hepimiz farkındayız. Bu nedenle birlikte topyekûn bu davaya hepinizi sahip çıkmaya davet ediyorum. Bilmenizi isterim ki Eyüpsultan ile ilgili dosyalarımız çok dolu. Dosyamızı açtığımızda da logomuz olan dilek çiçeğimizin o bembeyaz tohumlarını iyilikle, sevgiyle, huzurla diyerek tüm Eyüpsultan’a doğru savuracağız.

TARİHE YÖN VERİLEN  HER YERDE HER ZAMAN DA  BİZ KADINLAR VARDIK

Sevgili yoldaşlar, Kayı Boyunda Toylar’da, Osmanlı’nın yükseliş döneminde padişahın yanında, Kurtuluş Savaşı’nda Kuvayi Milliye’de yer alan kadınlarımız, Cumhuriyet döneminde önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm medeni ülkelerden önce biz kadınlara armağan ettiği seçme ve seçilme hakkını alarak bir fiil meclisin tam da içinde siyasi hayatta yer bulmuşlardır. Yüzlerce başarılı kadınımız halen siyasetin içinde dik duruşlarını sergilemektedirler. Bilirsiniz ki kadın isterse dünya değişir, çünkü biz kadınlar doğuştan gelen annelik içgüdüsü ile korur kollar, her şeyi en ince detayına kadar hesaplarız.

Ancak, yaşadığımız son dönemlerde kadınlarımız maalesef toplumdaki o önemli yerini kaybetme tehdidi altında; saçımızın kapalılığı açıklığı, eteğimizin uzunluğu kısalığı, rujumuzun rengi ve hatta hatta çocuğumuzu nasıl dünyaya getirmemiz gerektiğini, sanki hamilelik bir suçmuş gibi hamile kadının sokağa çıkıp çıkmamasına kadar üzerimizden yürütülen siyasete, tam da bugün burada dur demek için hep birlikte bir adım atacağız.

BU ONURU BİR NİŞAN GİBİ GÖĞSÜNÜZE TAKIN
İşte tam da bu duygu ve düşüncelerle, Eyüpsultan’da ilk kadın belediye başkanı aday adayı  olarak yola çıkıyorum. Tüm toplumu değiştiren temel birey olan analarınız, bacılarınız, kardeşleriniz olarak bu görevi de layıkıyla yapabileceğime inanıyorum. Yeter ki bu davaya hep beraber inanalım. Gelin hemen şimdi kol kola girelim, kadının en yıpratıldığı, en güçsüzleştirilmeye çalıştığı bu süreçte bir kadını destekleyerek aydın Türkiye ışığını tam da İstanbul’un merkezinden yakıp, bunu bir nişan gibi göğsünüze takın.
BU DAVET HEPİMİZİN
Bu davet size dostlarım, hele bir Eyüpsultan’da kadınların başını yukarı kaldıralım, tüm ülkeye ışık olalım, umut olalım gerisi kolay. Çünkü burada hep birlikte yapacağımız işler tüm ülkeye örnek olacak, umut olacaktır.

Sevgili yoldaşlar, bu umut dolu duygularla yola çıktığımı tekrar ifade ediyorum. Yanımda, solumda, sağımda her birinize çok ihtiyacım var. Bu o kadar güzel ve anlamlı bir yol ki hepimize umut olacak bir neden var.

İşte, bu kalbi duygularla konuşmamı bitiriyor, yaşanabilir bir geleceği, umutlu yarınları birlikte kurmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Konuşmasının ardında dosyasını İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK’e teslim eden Emel BİLENOĞLU, kendisini dinlemeye gelen diğer aday adaylarını da kürsüye çağırarak birlik ve dayanışma fotoğrafı verdiler.

 

32. Gün Haber

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir