KADINLARLA OLMAZMIŞ!

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’ün bu günkü köşe yazısı Eyüpsultan Başta olmak üzere eminim ki tüm İstanbul’da yankı buldu.

Yazının içeriğinde yer alan, “NASIL BİR BAŞKAN İSTENİYOR” bölümünde ki bir tespit birileri tarafında sanki bir hazine bulunmuşcasına sevinçle karşılandı.

Yazıda,İl Başkanlığının yaptırdığı anket sonucuna istinaden, Canan KAFTANCIOĞLU’nun ifadesi olan “bir kadın olarak üzülerek söylüyorum ama adayın erkek olmasını öneriyorlar” cümlesi erkek enflasyonunun yaşandığı adaylık yarışında erkek adaylar tarafınca sevinçle karşılandığı görüldü.

Sadece Eyüpsultan’da karşılık bulduğunu sandığım sevinç, maalesef Kadın Aday Adaylarının bulunduğu tüm ilçelerde yaşandığını görünce şaşkınlığım dahada arttı. Trajik olan durum ise, kendilerini sosyal demokrat olarak adlandıran güruhun, yapılan anketi hemen içselleştirerek tüm sosyal medya kanallarında paylaşması oldu.

Yarım asırdır, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel belediyeleri AKP’ye kaptıran CHP, sorunu çözmüş ve huzura ermiş, artık rahat ve huzurlu bir şekilde 31 Mart yerel seçimlerini beklemekte.

Kendi içinde sosyal demokrasiyi içselleştirememiş bir partini ülkeye vaat edeceği ancak bu olabilirdi.

Yapılan anket sonucu başarıyı erkek adaylarda gören ve o anket sonucunu sevinçle karşılayan, yerel basın başta olmak üzere, sosyal medyada, UZAYA DÖRT ŞERİTLİ YOL YAPILDIĞINA İNANAN SEÇMEN gibi, bulduk bulduk diye bıyık altında gülenlere sormak isterim. Adnan POLAT, Zülfü LİVANELİ, Kemal KILIÇDAROĞLU ve Mustafa SARIGÜL Büyük Şehir Belediye Başkanlığını, Alı Galip MAMAL, Ferzan ÖZER Eyüpsultan Belediye Başkanlığını, KADIN OLDUKLARI için mi kaybettiler.

Cadde siyasetinden öteye bir siyaset yapamayan, sokaklara, mahallelere inmeyen siyaset anlayışı kaybetmeye mahkumdur.  Tarihin bizlere öğrettiği yegane gerçek insanlık tarihinden bu yana Erkekler olarak dünyayı yaşanılmaz bir hale getirdiğimizdir.

2018 yılının ilk on ayında 363 kadının katledilmesi bu ve benzeri erkeklik hegemonyasının sonucudur.

Artık yeter demeni vakti gelmedi mi? Kadılar çıkıp ta bu algıyı kabul etmiyoruz demelerini beklerdim. Kadının, kendi hakkını savunması sadece 25 Kasım günü olarak sınırlaması bu ve benzeri sonuçları CHP’de dahi kabul görmesini sağlayacaktır.

Canan KAFTANCIOĞLU üzüleceğine lütfen o görevi derhal bıraksın. çünkü İstanbul İl Başkanlığı için yapılacak bir ankette ERKEK başkan isteriz oranı yine yüksek çıkacaktır.

Deniz SEVÜK / 32.Gün Haber

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir