Karadolap yozlaşmaya dur dedi!

4 Kasım akşamı, Karadolap Spor Kulübü’nün silahlı saldırıya uğraması, mahalle halkı tarafından şiddetle lanetlendi.

Mahallede yozlaşma ve uyuşturucuya karşı yıllardır etkin bir mücadele veren Spor Kulübü, uyuşturucu çetelerinin hep hedefinde oldu. Karadolap mahallesinde taban bulmak isteyen uyuşturucu ve mahya çeteleri, Spor Kulübü, Siyasi Kurumlar ve STK’ların bölgede uyguladığı dayanışma nedeniyle hep başarısız oldular.

Uyuşturucu bağımlısı 70 gencin, tedavisini üstlenen ve bölgedeki STK, Dernek ve Halkın desteği ile başarılı bir projeye imza atan Karadolap Spor Kulübü, son olarak hastanede tedavisi tamamlanmış gençlerin, sosyal hayata daha sağlıklı bir şekilde empoze olmaları için, kulüp odalarından birini yatakhaneye dönüştürmüştü.

Çevresinde değer yaratan, yozlaşmaya, çeteleşmeye karşı duran, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla tanınan, uyuşturucuya, gayrimeşru oluşumlara karşı açık tutum sergileyen, Karadolap Spor Kulübü’ne yapılan silahlı saldırıya, mahalle halkı başta olmak üzere, Siyasi Kurumlar, STK’lar ve Yöresel Derneklerin birlikteliği ile, Yozlaşmaya Karşı Birlikte Dayanışma Yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Karadolap Spor Kulübünden başlayıp, Karadolap sokaklarına uzanan yürüyüş, Karadolap Spor Kulübü sahasında yapılan, Basın Açıklamasıyla son buldu. 32. Gün Haber

 

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir