Karadolap’ta yapılacak Kreş, Karadolap Muhtarının engeline takıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun seçim meydanlarında verdiği en önemli vaatlerinden biri olan, “150 Mahalleye 150 Kreş” projesi hayat bulmaya başladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun çok önemsediği projenin ilk etap temelleri, Pendik, Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe, Sultangazi, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Arnavutköy, Silivri ve Beylikdüzü’nün de aralarında bulunduğu toplam 11 ilçede, aynı anda başlatılmıştı.

Toplu temel atma töreninde konuşan İmamoğlu,Kreş meselesi, bu şehrin ve bu ülkenin çocuklarının hayatını en fazla değiştirecek olan işlerden biri olacaktır. Ümit ediyorum ki, İstanbul’a ve ülkemize belki de en büyük katkıyı sunacak projelerin başında gelecektir. onun için tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, benim adıma en önemli proje seçim dönemimde vaat etilen bugün de başarılması için can attığım ve hep birlikte başaracağımıza inandığımız kreş projesidir” ifadelerini kullanmıştı

Eyüpsultan, Karadolap Mahallesi, “150 Mahalleye 150 Kreş” projesinin hayat bulacağı mahallerden biri olarak belirlendi. AKP yönetimi tarafından Sosyal Konut alanı olarak belirtilen yer, Kreş projesinin hayata geçirilmesi için İBB Meclisi tarafınca Kreş Alanı değiştirildi.

Yoksul vatandaşlar başta olmak üzere, kadınların iş hayatı başlamalarının önündeki en büyük engellerden biri olan Kreş sorunu, projenin hayat bulmasıyla Karadolap mahallesinde son bulacaktı. Lakin Karadolap Mahallesinde yapılmak istenen Kreş, başta Mahalle Muhtarı ve bir kaç mahalle sakininin kreş alanı olarak belirlenen yere koydukları tepki sebebiyle şimdilik askıya alındı. Öte yandan mahalle halkı söz konusu projenin bir an önce hayata geçmesini talep ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir