Karanfilköy’deki Rant da, AK Parti ve CHP anlaştı!

İstanbul’un lüks semti Etiler’in bitişiğinde bulunan, Karanfilköy’ün kentsel dönüşümü için AK Parti ve CHP grupları anlaştı.

Karanfilköy’ün kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle ilgili karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliğiyle geçti

İBB Meclisi raporla ilgili yapılan oylamada, AK Parti ve CHP gruplarının anlaşması sonucu Karanfilköy’ün kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle ilgili kararı oy birliğiyle kabul etti.

Etiler ve Akat mahallelerinin kuzeyinde, TEM Otoyolu’nun kenarında yer alan Karanfilköy, yaklaşık 200 bin metrekare büyüklüğünde ve İBB’nin mülkiyetinde bulunuyor.

RAPORDA NE VAR?

İBB Meclisi’ne sunulan raporda şu ifadeler yer aldı: “Karanfilköy Mevkiinde bulunan alanın zemin yönünden yerleşime uygun olması, alan için afet riskini ortadan kaldırmamaktadır. 1940’lı yıllarda İstanbul’a başlayan yoğun göç sonucunda işgalli yapılaşma başlamıştır. Alanda bulunan yapıların 1999 depreminden önce inşa edilmiş ve yürürlükte bulunan yapı denetimi yönetmelik şartlarını sağlamamaktadır. Yapıların malzeme ve yapım kalitesi açısından iyi durumda olmadığı görülmektedir.” 

Kentsel dönüşüm adı altında yaratılan rant savaşında, CHP gurubunun da  imzasının bulunması, “BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR” ata sözünü hatırlattı.

Bu karar bizlere, 2012 yılında Büyükşehir Belediye Meclisinde AKP ve CHP guruplarının oy birliğince aldığı ve binlerce mağduriyetin yaşanmasına sebep olunan, Eyüpsultan’ın 5,000 lik Plan Tadilatı kararlarını hatırlattı.

2019 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi oy birliği ile alınan bu kararın, CHP’ne nasıl bir geri dönüşüm getireceği de merak konusu. 32 Gün Haber

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir