Meclis üyesi aday adayları HAYIR dedi!..

17 Aralık tarihinde CHP, MYK tarafından İl Başkanlığına yollanan genelge de TALEP EDİLEN YERLERDE Eğilim Yöntemi uygulanacak demişti.

Eyüpsultan ilçesinde uygulanacak yöntemin belirlemek talep edilip edilmeyeceği hususunu tartışmak adına; Eyüpsultan İlçe Başkanlığında bugün çok önemli iki toplantı yapıldı.

Bu toplantılardan ilki Eyüpsulan’da Belediye Başkan Aday Adaylarıyla yapıldı. İkinci toplantı ise müracaat tarihi içinde meclis üyeliği için başvuru dosyalarını İlçe Başkanlığına vermiş olan meclis üyesi Aday Adaylarıyla yapıldı.

Belediye Başkan aday adaylarıyla yapılan toplantıda çıkan sonuç ile ilgili bir bilgiye ulaşamadık. Lakin Meclis Üyesi aday adaylarıyla yapılan toplantıda Eğilim Yöntemine çoğunluğun HAYIR dediği bilgisine ulaştık. Bu çıkan kararın bir bağlayıcılığı olmamakla beraber Meclis Üyesi aday adaylarından Eğilim Yöntemine yüksek oranda bir HAYIR‘ın çıkması adayların CHP üyelerinden emin olmamasının tartışılacağı kesin gözüküyor.

Yapılan bu iki toplantı sonrası Mahalle Temsilcileri ile üçüncü bir toplantının ardından İlçe Başkanlığının vereceği karar merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir