Muhalefetin Adayını İktidarla Muhalefet Birlikte Belirler!..

Yıllar önce söylenmiş en doğru sözlerden biri “muhalefetin adayını iktidarla muhalefet birlikte belirler” sözüdür.

Bu sözü söyleyenin kimliği hakkında değişik rivayetler dönse de geçmiş pratiğine bakıldığında doğruluğu tescillenmiştir.

Siyasette olmaz olmaz demeyin, her şey olur. Kazanmak adına yapılacak her şeyin yapıldığı ve bu durumunda kanıksandığı bir zamanda yaşıyoruz.

Aday adaylarının bu yarışta ipi göğüslemek adına mücadele etmesi meşrudur. Lakin bunu yaparken halkın temsiliyetinin en net sandığa yansıdığı yönetim şekli olan, Mahalle Muhtarlarını kendi adına kullanmaları ne kadar doğrudur bilemedim.

Aday penceresinde bakıldığında normal karşılanılacak bu durum Muhtarların penceresinde pekte ahlaki görülmediğini söylemek gerekir.

İddia odur ki, Eyüpsultan Mahallesinde Muhtarlık yapan bazı muhtarlar, halkın temsiliyeti adına aldıkları mührü bir aday adayı için kullandıklarıdır.

Daha da açık yazmak gerekirse, Güzeltepe Mahalle Muhtarı, Haydar PENEZ , Emniyettepe Mahalle Muhtarı Mustafa ERBAŞ, Akşemsettin Mahalle Muhtarı Hakan DEMİR, Karadolap Mahalle Muhtarı, Aliekber BİNİCİ, Yeşilpınar Mahalle Muhtarı İlker ÇOMAK ve bazı mahalle muhtarları, muhtarlık mührü ile imzaladıkları bir yazıyla, CHP Genel Başkanına bir bilgi notu göndererek, Eyüpsultan İlçesinde Aday Adayı olan Saim DİKEN’in başarılı olacağına inandıklarını belirten bir girişimde bulunmuşlardır.

Mahalle Muhtarı olan ve mahalleyi temsil etmek için kendisine verilen bu mührü kullanmayı ahlaki olduğunu kimse çıkıp ta söyleyemez.

Bu yazının altında imzası ve mührü olan muhtarlara bir çıkıp ta bir aday adayının arkasında ne şartla veya neyin şartıyla muhtarlık mührünü kullanırsınız diye sormaz mı?

Yine İddia odur ki bütün bu organizasyonun tepesindeki kişi CHP İlçe Başkan Yardımcısı Bayram ÇELİK’in olduğudur.

Bu durumda biri çıkıp ta CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan AKÇİÇEK’e bu işlerin organizasyonunda İlçe Başkan Yardımcısı Bayram ÇELİK’in işi ne diye sormaz mı?

Sinan AKÇİÇEK’in bugüne kadar eşit bir şekilde götürdüğünü gördüğümüz çalışmaların samimiyetine karşın duyulacak endişenin ve kaybolacak tarafsızlığın örgüt içindeki yansımasının sebebini sormaz mı?

İddialar doğruysa vahim bir durum var ortada.

Genel Merkeze gönderilen yazıda imzası bulunduğu söylenen Akşemsettin Mahalle Muhtarı Hakan DEMİR’i Karadolap Mahalle Muhtarı Aliekber BİNİCİ aradım her ikisine de ulaşamadım.

Cevap vermek istedikleri taktirde cevap haklarının saklı olduğunu belirtmek isteriz.

Dedik ya muhalefetin adayını iktidarla muhalefet birlikte belirler”sözü çok doğru bir sözdür diye.

O zaman sorulması gereken veya söylenmesi gereken bir söz ile yazıyı bitirelim. Genel Başkana Saim DİKEN’i destekleriz diyen 11 Muhtardan kaçı hayatı boyunca CHP’ye bir oy vermişlerdir.

Genel Merkez tarafından, Saim DİKEN adaylaştığında taktirde ismi geçen 11 Muhtar, CHP’ye oy vereceklerini bugün çıkıp ta ilan edebilecekler mi?

Yoksa sadece İktidar ile birlikte Muhalefetin adayını belirlemekle sınırlı bir durum mu? 

 

  

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir